Trečius metus Kauno kolegijos Slaugos katedros lektorės Loreta Bukartienė ir lekt. Rūta Lukianskytė prisijungia prie Europos pragulų profilaktikos komisijos EPUAP iniciatyvos „STOP praguloms“ pasaulinės akcijos.

Akcijos tikslas padėti žmonėms kenčiantiems nuo pragulų ar turintiems pragulų atsiradimo riziką, šviečiant ligonius, jų artimuosius, slaugytojus ir slaugytojų padėjėjus.

Pragulos – viena opiausių nesąmoningų, paralyžiuotų, nejudrių ir blogai slaugomų ligonių problema, lemianti prastesnę ligonio gyvenimo kokybę, didesnį mirtingumą nuo infekcinių ar kitų komplikacijų.

Šiais metais mokymus pravedėme Labdaros ir paramos fondas „Pagalbos namuose tarnyba“ slaugytojams ir slaugytojų padėjėjams. Renginys organizuotas kartu su socialiniu partneriu „Molnlycke health care“ žaizdų priežiūros specialistu Dariumi Šidlausku. Darius supažindino su naujausiomis pragulų priežiūros priemonėmis ir žaizdų priežiūra.

Renginyje taip pat dalyvavo ir BPS 1/3 studentės Silvija Trakimavičiūte, Ugne Spučyte ir Kamile Šaluchaite.

Pirmo kurso Bendrosios praktikos slaugos studentės Silvija, Kamilė ir Ugnė dalinasi nuoširdžiais atsiliepimais ir pastebi, kad ši paskaita labai svarbi ir naudinga jų darbo srityje. Galvodamos apie ateitį studentės pamini, kad ateityje reikės dirbti tiek su senyvo ar jauno amžiaus žmonėmis, tad tik žinių ir praktikos pagalba, ateityje tai gali padėti išvengti ar laiku pastebėti pragulų židinius, ar bent menkiausias užuominas apie jų susidarymą. Studentės išreškia susidomėjimą praktinio pobūdžio paskaitomis, kai galima išklausyti įvairiausių nuomonių bei skirtingų patirčių. Itin naudinga sužinoti apie pragulų priežiūrą, kaip valyti ir tvarstyti ar atskirti pragulos stadiją, kad padėtume pacientui kuo greičiau pasveikti.

Akciją pratęsime 2022-11-23 d. Panemunės slaugos namuose, kur dalinsimės savo naujausiomis žiniomis ir patirtimis apie pragulų prevenciją.