Atsakingai pasirinkti specialybę – viena svarbiausių užduočių jauno žmogaus gyvenime.  Moksleiviai jau ankstyvose klasėse pradeda sulaukti klausimų, susijusių su specialybe, ateitimi ir studijomis, tačiau kaip pasirinkti teisingai, jei nesi išbandęs daugelio dalykų praktiškai? Dažnu atveju tai sukelia papildomą stresą ir nerimą, tad Kauno kolegijos Medicinos fakultetas siūlo išeitį – išbandyti vykdomas studijų programas ir atrasti tokią specialybę, kuri iš tiesų būtų miela širdžiai. Be to, fakultete tokių net 13, tad kiekvienas atras specialybę, atitinkančią lūkesčius, tikslus ir siekius. 

Šio tikslo vedami š.m. vasario 26 d., lydimi mokytojų, fakultete lankėsi I ir IV klasių gimnazistai iš Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos, kurie planuoja savo ateitį sieti su medicina, visuomenės sveikata ir gerove. Susitikimas prasidėjo nuo Medicinos fakulteto studijų programų ir veiklų pristatymo. Studijų vedėja Danguolė Mieldažienė papasakojo moksleiviams apie studijų programų privalumus, studentų kasdienybę ir papildomas veiklas, kurių fakultete apstu. 

Po pristatymo atėjo eilė 5 skirtingoms veikloms, atspindinčioms studijų programų specifiką. Veiklų metu moksleiviai daugiau sužinojo ir galėjo praktiškai išbandyti veido bruožų analizę ir dekoratyvinės kosmetikos priemonių pasirinkimą su Kosmetologijos programos studentais pas visažistę, TV grimerę, vizažo trenerę ir Kosmetologijos katedros lektorę A. Malakauskienę. 

Akušerė, Lietuvos akušerių sąjungos viceprezidentė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus patarėja A. Liepinaitienė moksleivius supažindino su Akušerijos studijų programa ir pasakojo apie nėštumą, vaiko gimimą bei demonstrato gimdymo, kūdikio išnešiojimo ir augimo procesus. 

Moksleiviai taip pat turėjo galimybę išmokti vertinti gyvybinės būklės parametrus ir plačiau išgirsti apie bendrosios praktikos slaugytojo veiklas ir atsakomybes pas lektorę R. Lukianskytę ir daugiau sužinoti apie veido odos priežiūrą bei kosmetikos priemonių pasirinkimą su kosmetologe V. Vaikšnoriene. Galiausiai Medicinos fakulteto Slaugos katedros lektorė V. Rastenienė demonstravo pirmąją medicinos pagalbą ir su moksleiviais praktiškai išbandė gaivinimo algoritmą.

Kviečiame Medicinos fakultete apsilankyti visus moksleivius, siekiančius per praktines veiklas atrasti jiems tinkamiausią specialybę ir studijų programą. Dėl detalesnės informacijos, vizito planavimo ir kitų klausimų kreiptis: studijų vedėja Danguolė Mieldažienė, danguole.mieldaziene@go.kauko.lt.