Š. m. kovo 02 d. vyko Lietuvos akušerių sąjungos suvažiavimas „Lietuvos akušerių sąjungos atkūrimo trisdešimtmetis: kartu vardan saugios motinystės“.

Susirinkusius dalyvius sveikino Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas J. Dovydaitis, kuris pasidalino akušerių rengimo istorija, prasidėjusia nuo 1920 m. ir besitęsiančia iki dabar. Dekanas paminėjo, kad per visą ilgą istorijos kelią paruoštas 3691 akušerijos absolventas, o šiais metais galime džiaugtis 80-ąja jubiliejine laida, kurioje ruošiami 26 akušerijos studijų programos studentai, kuriais verta didžiuotis.

Suvažiavimo metu buvo kalbama apie savarankišką akušerių darbą pirminės sveikatos priežiūros specialistų komandoje, akušerių vaidmenį moksleivių lytiškumo ugdyme bei tarptautines galimybes profesiniame akušerių tobulėjime, Lietuvos akušerių darbo aplinką ir gimdyvių patirtis akušerijos paslaugas teikiančiuose stacionaruose.

X-ajame Lietuvos akušerių sąjungos (LAS) suvažiavime, taip pat įvyko prezidentės ir viceprezidentės rinkimai. Džiugu pranešti, kad naująja Lietuvos akušerių sąjungos viceprezidente tapo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros lektorė, akušerė, VDU doktorantė Alina Liepinaitienė.

Akušerija – tai profesija reikalaujanti daug įsiklausymo ir atjautos, tai žmonės, kurie reikalingi kiekvienam išvystančiam šį pasaulį. Šis suvažiavimas tik įrodo, kokie puikūs, atsidavę ir darbštūs yra Lietuvos akušerijos specialistai.