Tarptautinis profesionalų mokymo centras ”International Center For Event & Course” (Danija) ir 100 proc. natūralios ekologiškos sertifikuotos profesionalios kosmetikos atstovas Baltijos ir Skandinavijos rinkoje ”Thalissi Baltija” (Lietuva) visus būsimus ir esamus masažo profesionalus, pakvietė į Baltijos regiono šalių masažo čempionatą. Tai pirmas toks Lietuvoje Baltijos šalių masažo čempionatas, jis išsiskiria iš kitų Lietuvoje organizuojamu čempionatų, ne tik dalyvių ir teisėjų įvairove iš kitų šalių, bet ir tuo, kad yra patvirtintas Tarptautinės masažo asociacijos IMA programos. Atsižvelgiant į tai puse teisėjų komandos sudarė akredituoti teisėjai iš Rumunijos, Danijos, Vengrijos, bei dalyvavo ir Tarptautinės masažo asociacijos vadovas.  Svarbu, jog visi sprendimai, dėl bendro konkurso balų skirimo,  buvo priimami kolektyviai teisėjų grupėje – taip siekiama užtikrinti, kad konkursas būtų kuo sąžiningesnis. Šiuo čempionatu organizatoriai taip pat siekia sukurti naują bendravimo platformą visiems sveikatinimo masažo specialistams, grožio industrijos atstovams, didinant jų atliekamų procedūrų paklausumą ir svarbą žmogaus gyvenime, siekiant aukščiausios paslaugos kokybės, akcentuojant paties profesionalo darbo saugumą, našumą, rezultatyvumą, teisingai pasirinkus priemones, technikas, puoselėjančias sveikatą, taupančias jėgas, garantuojančias tvarius rezultatus.

Čempionatas vyko dvi dienas. Balandžio 29 d., penktadienis buvo skirtas studentams ir tik pradedantiems eiti profesionaliu masažo keliu bei turintiems dar labai mažai praktikos. Čia dalyvavo studentai iš įvairių Lietuvos, Latvijos mokymo įstaigų. Studentų dienoje buvo dvi skirtingos rungtys: klasikinio masažo ir laisvoji programa. Dalyviai galėjo rinktis ar dalyvauti abejuose rungtyse ar tik vienoje pasirinktoje rungtyje. Klasikinio masažo rungtyje dalyvavo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros II kurso studentė – Gintarė Čiuplinskaitė, ji atliko klasikinį veido masažą. Šiam čempionatui jai padėjo pasiruošti dėstytoja Sigita Zlatkuvienė. Šioje rungtyje Gintarė laimėjo I vietą.

Laisvojoje rungtyje buvo labai įdomu, nes galėjome stebėti didelę įvairovę masažų. Dalyvės iš Latvijos atliko  keturių rankų masažą, kurį užbaigė šamaniškomis apeigomis. Kiti dalyviai masažo atlikimui naudojo įvairius masažą papildančius įrankius, taures, akmenis, pusbrangius akmenis ir taip demonstravo savo meistriškumą. Šioje rungtyje taip pat dalyvavo mūsų I kurso studentė Vaiva Veronika Veliulytė, kuri atliko express masažo procedūrą, jos atliekamas masažas  tarp tokios gausos ir įvairovės studentų buvo pastebėtas ir ji šioje rungtyje laimėjo III vietą. Šiam konkursui padėjo pasiruošti bei kūno priežiūros ir masažų pagrindų išmokė Kauko kolegijos Kosmetologijos katedros dėstytojos Rita Skliarenko ir Kristina Bružė. Šis čempionatas dalyviams tik dalyvavimu savo rungtyje nepasibaigė. Paskelbus abiejų rungčių nugalėtojus, jie buvo pakviesti varžytis dėl I – III vietos, kur masažo gavėjai buvo profesionalūs ir aukštą išsilavinimą turintys masažo terapeutai. Atsižvelgiant į tai Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros studentės Gintarė Čiuplinskaitė ir Vaiva Veronika Veliulytė turėjo vėl atlikti savo masažus ir taip varžytis tarp geriausiu, dėl prizinių vietų. Įdomu tai, kad masažą joms atlikti reikėjo komisijos nariams, žinoma, jog buvo daug jaudulio ir nerimo, kaip susitvarkyti su šiuo iššūkiu, tačiau, joms pavyko. I kurso studentė Vaiva Veronika Veliulytė laimėjo I vietą.  Kaip pati Vaiva sako – „Tikrai netikėta buvo atlikti masažą teisėjai, bet labai džiaugiuosi, kad teisėjai patiko ir buvau puikiai įvertinta“. Finale II kurso studentė Gintarė Čiuplinskaitė laimėjo III vietą.  Studentu diena buvo kupina naujų patirčių ne tik studentėms demonstruojant masažus, bet ir stebint Master Class kategorijos teisėjų ir mokytojų iš Lietuvos, Latvijos, Danijos, Rumunijos ir Vengrijos įgūdžių demonstravimą.  Studentėms, tai išties buvo naudinga, Vaiva – „Čempionate labiausiai sudomino teisėjų parodomieji masažai, buvo labai įdomu stebėti skirtingas atliekamas technikas“. Gintarė – „Likau nustebinta masažo technikų, kurias demonstravo meistrai“.

Antra čempionato diena, balandžio 30d. buvo skirta profesionalams, jų profesionalumo demonstravimui, čia buvo net keturios skirtingos rungtys: švediško masažo, veido masažo, laisvos programos ir „Mix“ dalyviai iš įvairių regionų. Čia taip pat dalyviai galėjo pasirinktinai dalyvauti vienoje ar keliose rungtyse ir taip varžytis, dėl geriausiojo masažuotojo vardo savo rungtyje. Ši diena taip pat buvo svarbi Kauno kolegijos Kosmetologijos katedrai, nes laisvojoje programoje savo meistriškumą demonstravo III k. studentė Gabija Šitkauskaitė. Ji masažo pagrindus įgyjo studijuodama LSMU kineziterapijos studijas, o Kosmetologijos katedroje pagilino savo įgudžius ir žinias sveikatinančio, grožį puoselėjančio masažo srityje. Konkurse ji atliko nugaros masažą, kurį papildė bambuko lazdelėmis. Studentei šiam konkursui, kur vertinama ergonomika, novatoriškumas ir kiti svarbūs masažo kokybę parodantys kriterijai, padėjo pasiruošti Kosmetologijos katedros dėstytojos R. Skliarenko ir K. Bružė. Gabijai šis dalyvavimas buvo sėkmingas, savo rungtyje ji užėmė II vietą. Kaip pati Gabija sako – „ Baltijos šalių masažo čempionatas buvo visai nauja patirtis, čempionato teisėjai ir dalyviai buvo iš skirtingų šalių (Latvijos, Ukrainos, Vokietijos, Danijos), todėl konkurencija buvo nemaža. Įdomu pamatyti skirtingas masažo technikas, pasisemti patirties, tobulėti. Labai smagu tokio lygio čempionate užimti prizinę vietą“.

Pasak Kosmetologijos Katedros vedėjos Ž. Mickienės – „Dalyvavimas pirmą kartą, tokio lygio masažo konkurse, pasiruošti pagal visus vertinimo kriterijus, buvo išties  nemažas iššūkis visam katedros kolektyvui,  tačiau tai išties naudinga patirtis tiek dėstytojams, tiek studentams. Studentų laimėtos prizinės vietos, tai puikus mūsų profesionalių dėstytojų ir gabių, žingeidžių, norinčių tobulėti studentų įvertinimas, kuriuo išties smagu pasidžiaugti“.