Šių metų lapkričio 16–17 dienomis Kauno kolegijoje vyko Skandinavijos ir Baltijos šalių akušerių sąjungos „Nordejordemodern“ susitikimas, kuriame dalyvavo ne tik Kauno kolegijos atstovai, bet ir partneriai iš dar 19 Skandinavijos ir Baltijos šalių. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė kartu su projektų vadovu Povilu Besecku bei tarptautinės veiklos koordinatore Almeda Vaidelauskaite organizavo užsienio šalių partnerių vizitą Kauno kolegijoje.

Nordplus programos tinklas „Nordejordemodern“, vienijantis akušerius, įkurtas dar 1990 m. ir šiuo metu šiam tinklui priklauso akušerės – dėstytojos iš 20 šalių. Kasmet vykstantys akušerių susitikimai (tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu) siekia pritraukti vis daugiau partnerių iš įvairių Europos šalių, galinčių dalyvauti NordPlus veikloje, vykdo projektus, susijusius su akušerine priežiūra, organizuoja intensyvias savaites, įtraukiant į tarptautinę akušerių veiklą akušerijos studentus.

Susitikimo metu buvo aptartos tolimesnės tarptautinio bendradarbiavimo galimybės ir siekiamybės, buvo diskutuojama apie akušerinės priežiūros ypatybes šalyse iki COVID-19 pandemijos ir jos metu. Taip pat buvo aptariamas tarptautinis akušerių vykdomas tyrimas „How to protect normal birth“, į kurį yra įtraukiami dėstytojai ir studentai iš 12 šalių partnerių mokymo institucijų. Šiame projekte Lietuvą atstovauja dvi Kauno kolegijos akušerijos studijų programos studentės: Kamilė Šumbarauskaitė bei Gabija Karsokaitė ir absolventė Ema Cilinskaitė. Projekto tyrimo rezultatai buvo pristatomi pasauliniuose akušerių kongresuose (22th Conference of Nordic Federation of Midwives; 21st International Normal Labour and Birth Research Conference Denmark – Aarhus 2022). Šiuo metu yra rengiama mokslinė publikacija į aukšto lygio akušerijos mokslo žurnalą.

Nordejordemodern tinklo nariai aptarė projektinę ir tarptautinę veiklą 2023 metams bei suplanavo intensyvią savaitę, kurios metu susitiks visų 20 šalių partnerės akušerės, mentoriai ir akušerijos studijų programos studentai. Taip pat numatyta tarptautinė konferenciją, kurią organizuos Kauno kolegijos atstovai.