2022 m. spalio 06 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedroje vyko „NoAGE“ tyrimo rezultatų pristatymas. Į pristatymą susirinko „Aconitum“ atstovai bei generalinė direktorė Rima Balanaškienė, tyrime dalyvavusios moterys ir tyrėjų grupė iš Kosmetologijos ir Medicinos technologijų ir dietetikos katedrų.
Maisto papildų gamintojai glaudžiai bendradarbiauja su mokslo institucijomis siekdami sukurti ir įrodyti pagamintų produktų įtaką veido odos būklei ir kraujo rodikliams. Lietuvoje galima įsigyti vietinėje rinkoje pagamintų maisto papildų, tačiau jų poveikis odai ir organizmui nėra moksliškai įrodytas, tik aprašomas remiantis literatūroje pateiktais šaltiniais, vertinant atskirus komponentus, bet ne jų sinergetinį ar kompleksinį poveikį. Šiuolaikinis marketingas yra labai agresyvus ir kartais klaidina vartotojus, todėl svarbu, kad Lietuvoje atsirastų kuo daugiau įmonių, kurios nori įvertinti, t. y. moksliškai pagrįsti savo kuriamo produkto įtaką ne tik odos, bet ir kraujo rodikliams, kas leistų atskleisti produkto kompleksišką įtaką visam organizmui.
„Aconitum“ – tai viena iš maisto papildų lyderių Lietuvoje, nuo 1999 m. gaminančių maisto papildus, augalinius ir homeopatinius vaistus. Daugiau nei prieš metus „Aconitum“ grupė kreipėsi į Kauno kolegijos Medicinos fakultetą dėl užsakomojo tyrimo, kurio tikslas – ištirti maisto papildų „NoAGE“ poveikį organizmo senėjimui ir jam įtakos turintiems veiksniams, ištiriant moterų odos būklę ir kraujo rodiklius. „NoAGE“ – tai net 43 vertingus ingredientus turintis maisto papildas, skirtas padėti kovoti su pagrindiniais senėjimą lemiančiais procesais tokiais kaip: apsaugoti ląsteles nuo žalingų laisvųjų radikalų poveikio, skatinti naujų ląstelių gamybą, palaikyti imuninę sistemą ir apsaugoti ląstelių genetinę informaciją jų dalijimosi metu.
Susitikimo metu tiriamosioms buvo perduoti jų odos ir kraujo tyrimo rezultatai pristatyti apibendrinti tyrimo rezultatai. Tiriamosios galėjo pasikonsultuoti su specialistais.
Tyrime dalyvavo 70 moterų, 35–45 m. amžiaus. Siekiant objektyviai įvertinti „NoAGE“ maisto papildo įtaką tiriamosios buvo skirstomos į dvi grupes. Viena grupė – 35 moterys, kurios vartojo „NoAGE“ maisto papildą 15 savaičių, o kita grupė – 35 moterys, 15 savaičių vartojo placebo. Tyrėjų grupę sudarė Kosmetologijos ir Medicinos technologijų katedros specialistai iš įvairių sričių: gydytojai, dermatologai, kosmetinės chemijos ir medžiagotyros mokslų daktarai, biomedicinos atstovai ir kosmetologai. Visos tiriamosios prieš tyrimą bei tyrimo metu buvo informuojamos apie procesą bei dalyvavo trijuose diagnostikos etapuose. Tyrimas buvo atliekamas Kosmetologijos katedroje naudojant diagnostinę įrangą „Dermo Lab Combo“ ir „Visio face“. Buvo ištirti ir nustatyti moterų odos parametrai – drėgmė, elastingumas, eritema ir kt. leidžiantys įvertinti senėjimo ir uždegiminių procesų pokyčius odoje. Tiriamosioms buvo atliekami išsamūs kraujo tyrimai, kurie leido nustatyti oksidacinius rodmenis, reikalingus oksidaciniams-uždegiminiams procesams stebėti, būtent jie ypatingai svarbūs, norint stebėti senėjimo procesus.
Į tyrėjų grupę buvo įtraukti ir studentai, kurie lavino savo tyriminius įgūdžius. Kosmetologijos katedros vedėja Žaneta Mickienė paminėjo, kad tai buvo pakankamai sudėtingas laikotarpis, nes atsirado daug įtaką organizmui darančių veiksnių, tokių kaip: COVID-19 pandemija, karantino laikotarpis ir prasidėjęs karinis konfliktas, kuris turėjo didelę įtaką moterų emocinei būklei, ypatingai išskiriant stresinės būklės rodiklį.
Atlikus tyrimą nustatyta, kad „NoAGE“ maisto papildas turi teigiamą poveikį veido odos elastingumui, drėgmei, pirmieji teigiami pokyčiai pastebimi pavartojus maisto papildą 5 savaites. „NoAGE“ maisto papildas turi teigiamą poveikį organizmui ir lėtina organizme vykstančius uždegiminius procesus. Efektyviai mažina uždegiminius procesus odoje – ypač eritemą. „NoAGE“ maisto papildas turi teigiamą poveikį kraujo rodiklių stabilumui išlaikyti normos ribose, mažina oksidacinio streso žymenį – malono dialdehidą ir pasižymi antioksidaciniu poveikiu.