2022 m. lapkričio 18 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojos Lauros Žlibinaitės „Kineziterapija terapiniams ir geriatriniams pacientams“ studijų dalyko paskaitoje lankėsi VŠĮ Švietimo pagalbos projektai atstovai ir pristatė projektą „Interaktyvus sportas namuose – pokovidinio sindromo simptomams lengvinti“ , bendrai finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dauguma persirgusiųjų COVID–19 pasveiksta visiškai, tačiau apie 10 – 20 proc. patiria įvairaus sudėtingumo vidutinės arba ilgos trukmės sveikatos pasekmes. Šis poveikis yra vadinamas pokovidiniu sindromu arba „ilguoju COVID“ ir jam būdingi tokie simptomai kaip apsunkintas kvėpavimas, skonio bei uoslės praradimas, nuovargis, nerimas, besitęsiantys krūtinės ląstos arba raumenų skausmai, pažintiniai sutrikimai (pavyzdžiui, išsiblaškymas, užmaršumas, dėmesio ir
koncentracijos stoka).

Šiuo metu nėra specifinio gydymo vaistais žmonėms, sergantiems pokovidiniu sindromu. Tačiau yra duomenų, rodančių, kad visapusiška priežiūra, įskaitant reabilitaciją ir fizinius pratimus, gali būti naudinga. Susitikimo metu buvo pristatyta fizinio aktyvumo programa „Sugrįžk į ritmą“, kuri skirta vaikams, suaugusiesiems, senjorams, atitinkamai pritaikant pratimus ir fizinį krūvį. Įgyvendinant programą pasitelkiamos ir išmaniosios technologijos.

Kineziterapijos studijų programos studentai susipažino su mobiliąją aplikacija, kurioje galima rasti video medžiagą, kaip teisingai atlikti pratimus, bei turėjo galimybę išbandyti interaktyvią balansinę lentą, su kuria atliekant pratimus mankšta yra labiau įtraukianti ir nuotaikinga.

Studentai išbandę interaktyvias fizinio aktyvumo priemones pastebėjo, kad interaktyvią balansinę lentą naudojant su vaikais ar paaugliais, būtų galima paskatinti didesnį jų įsitraukimą bei motyvaciją mankštai, išvengti monotonijos.