2023 m. 02. 27-03.01 dienomis Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Farmakotechnikos katedros vedėjas Aurimas Galkontas kartu su 6 aktyviomis Farmakotechnikos studijų programos studentėmis buvo išvykę vizitui į Latvijos universiteto, 1-ąją medicinos mokyklą.
Vizito metu A. Galkontas ir studentai turėjo bendrą diskusiją tarp Latvijos ir Lietuvos studentų apie Farmakotechniko profesijos pasirinkimą, motyvaciją studijoms, iškylančias problemas studijų metu bei tolimesnius karjeros planus bei perspektyvas, taip pat aplankė laboratorijas bei auditorijas.
Aplankė visuomenės gamybinę vaistinę “Saules aptieka”, kurioje susipažino su ekstemporalių vaistų gamyba, susipažino su visais procesais vykstančiais vaistinėje bei padiskutavo apie skirtumus tarp Latvijos ir Lietuvos ekstemporalių vaistų gamybos.
Paskaitos metu A. Galkontas Latvijos ir Lietuvos studentams pristatė Lietuvos farmacijos aktualijas bei Farmakotechnikos studijų programą Kauno kolegijoje ir pakvietė studentus atvykti į Kauno kolegiją studijoms arba profesinės veiklos praktikai.
Kartu su Medicinos mokyklos bendruomene A. Galkontas turėjo daug diskusijų dėl bendrų tyrimų atlikimo, dėstytojų bei studentų mainų ir svarbiausia tai, jog sutarė ir numatė bendro tarptautinio projekto “Profesinėje veikloje patiriamas nerimas, tarp sveikatos priežiūros specialistų” veiklas, terminus ir tolimesnius darbus.
„Šios trys įtemptos dienos prabėgo labai greitai, bet svarbiausia, jog parsivežame konkrečius rezultatus ir tikiuosi, jog studentai susipažinę su trumpalaikio tarptautinio mobilumo galimybėmis nesustos ir toliau vyks jau ilgalaikiam mobilumui į įvairias Europos šalis“ – sako farmakotechnikos vedėjas A. Galkontas.

Kartu vykusios farmakotechnikos studentės taip pat džiaugiasi, jog turi galimybę susipažinti su savo profesija iš arčiau užsienio šalyse: „Kalbant apie kelionę, turbūt įdomiausia ir naudingiausia dalis buvo, kai lankėmės Saules Aptieka – gamybinėje vaistinėje. Itin nuostabus interjeras, darbuotojų profesionalumas žavėjo vos tik įėjome į šios vaistinės patalpas. Vyriausioji vaistininkė, kuri buvo kaip gidė mums, papasakojo visą šios vaistinės atsiradimo istoriją, taip pat ji pati yra viena iš pirmųjų darbuotojų, kuri pradėjo dirbti būtent šioje vaistinėje, todėl buvo labai malonu klausyti tiek patirties sukaupusios savo srities profesionalės. Šioje vaistinėje taip pat dirba ir keletas farmacininkų iš Lietuvos, kuriuos kaip darbuotojus pagyrė už profesionaliai atliekamą darbą. Tai tikrai labai įkvėpė dar plačiau domėtis būtent apie farmaciją, jos galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Tarptautinio mobilumo programos yra puiki galimybė ne tik keliauti, pažinti kitas kultūras ar kalbas, tačiau tai ir praturtina mus kaip asmenybes, atveria platesnes galimybių duris, tobulėti profesiškai bei matyti puikius pavyzdžius savo srities specialistų. Jeigu tik yra galimybė studentui keliauti su tokiomis mobilumo programomis, tai rekomenduoju kiekvienam, tai padaryti bent sykį per savo studijas, nes prisiminimai, užmegzti ryšiai jie išlieka ilgam laikotarpiui, o jeigu dar yra galimybė ir gilinti turimas žinias, tobulėti kaip specialistui, manau atsisakyti jau neįmanoma“ – sako farmakotechnikos studentė Roberta Danusaitė

Studentė Viktorija Jankauskaitė pritariamai skatina pasinaudoti galimybe keliauti bei gilinti ne tik profesines bet ir anglų kalbos žinias: „Siūlyčiau pasinaudoti visomis galimybėmis ir išvykti. Manau, kad kolegija tam suteikia visas galimybes ir esame už tai dėkingi. Tereikia išdrįsti jomis pasinaudoti. Mes pačios į šią kelionę išvykome visiškai spontaniškai, bet gavusios pasiūlymą, net nedvejodamos sutikome ir grįžome pagilinusios žinias ir parsivežėme daug įspūdžių. Net neabejoju, kad ateityje esant progai vėl kažkur išvyksiu. Jei kažkas bijote keliauti dėl silpnesnės anglų kalbos, galiu nuraminti. Viskas yra gerai, pati nekalbu angliškai idealiai, bet susikalbėti visada įmanoma. Kai kurie Latvijos studentai visiškai nekalbėjo angliškai, jie kalbėjo latviškai ir mum išvertė jų dėstytojas. Svarbiausia stengtis ir ypač per tokias keliones yra puiki proga gilinti savo anglų kalbos žinias ir jas pritaikyti sekančiose kelionėse“