Spalis Kaune – pagyvenusių žmonių mėnuo. Ta proga spalio 3-4 dienomis Lietuvos sporto universitete vyko tarptautinis mokslinis-praktinis simpoziumas „Fizinis aktyvumas prieš ankstyvą senėjimą ir lėtines ligas“.

Nors yra pakankamai įrodymų, patvirtinančių fizinio aktyvumo pranašumus per visą žmogaus gyvenimą, į daugelį klausimų susijusių su fiziniu aktyvumu senatvėje, neatsakyta. Šie klausimai apima pagrindinius filosofinius klausimus, susijusius su senėjimu ir (arba) judėjimu, klausimus, kuriais siekiama ištirti judėjimo pagrindus, ir konkrečius klausimus, susijusius su unikaliais fizinio aktyvumo ir judėjimo aspektais vyresniame amžiuje.

Konferencijoje pranešimus pristatė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros dėstytojos Ligita Šilinė (A. Stasiulis, L. Stasiulė) tema “Better executive function is associated with faster on-transition of aerobic metabolism in elderly people“ ir Laura Žlibinaitė (R. Solianik, A. Skurvydas) tema ”Impact of a 6-month aerobic exercise plus caloric restriction intervention on resting metabolic rate, substrate oxidation and metabolic syndrome components in overweight and obese women“.

Dėstytojos ne tik pačios pristatė atliktų tyrimų duomenis, bet ir dalyvavo teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose. Įdomu buvo dalyvauti profesorės Anita Hökelmann iš Vokietijos pratybose apie šokį kaip priemonę smegenų sveikatai bei atminčiai išsaugoti.

Praktiniuose seminaruose įgytos žinios bei idėjos bus pritaikytos studijų procese bei projektinėse veiklose.