Kauno kolegijos Medicinos fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ II kurso BPS 1/2 grupės studentė Aurelija Vuicik, nuo 2022 m. gruodžio 05 d. iki 2023 m. sausio 13 d., pagal Nordplus programą, atliko šešių savaičių terapinės slaugos praktiką, kurią suorganizavo Rygos Raudonojo kryžiaus medicinos kolegija (angl. Red Cross Medical College of Riga Stradins University).

BPS II kurso studentė Aurelija Vuicik dalinasi patirtimi ir skatina visus studentus pasinaudoti galimybe bei įgyti tarpkultūrinės patirties: „Praktiką atliku Rygos rytų klinikinėje ligoninėje, Latvijos onkologijos centre, Anestezijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Skyriuje yra 5 palatos ir 6 operacinės. Kiekvienoje iš operacinių atliekamos tam tikros operacijos, pvz.: 4 – urologinės, 3 – krūtinės, o 5-6 atliekamos LOR (ausų, nosies, gerklės) operacijos. Taip pat studentė teigia, jog nuostabą sukėlė skyriuje dirbantys du vyrai, kurie pacientus nuveža į operacinę, padeda jiems perlipti ant operacinio stalo, o po operacijos, juos perkelia atgal į lovą ir išveža. Taip pat jie atsakingi už dėžių su instrumentais atnešimą, išnešimą“.

Man buvo paskirta slaugytoja, kuri mane mokė, supažindino su skyriumi, personalu. Kolektyvas buvo draugiškas, nuoširdus bei pasirengęs padėti, papasakoti ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi, žiniomis. Daug praktikos laiko praleidau operacinių bloke (3 salėje). Operacijų metu dirbanti gydytoja anesteziologė-reanimatologė bei operacinės slaugytojos man daug rodydavo ir aiškindavo ką ir kodėl daro.

Pamatę mano užsidegimą slaugytojos ir gydytoja, maždaug nuo 2 praktikos savaitės, leido daug daryti savarankiškai, joms prižiūrint. Didžioji dalis darbuotojų laisvai šneka rusiškai, dėl to beveik nejaučiau kalbos barjero bendraudama su jais. Vyriausioji skyriaus slaugytoja Natalja sudarė grafiką taip, kad net galėčiau daugiau pažinti nepakartojamai, pasakiškai ir šventiškai papuoštą miestą, šalį ir muziejus, – pasakoja II kurso BPS studentė Aurelija Vuicik.

Studentė Aurelija Vuicik džiaugiasi, kad pasiryžo keliauti ir teigia, kad Patirtis Rygos ligoninėje buvo ypatinga. Nordplus praktika yra gera proga pažinti šalį, jos kultūrą bei įgyti žinių, manau, kad kiekvienam studentui svarbu su savo būsima profesija susidurti ne tik Lietuvos kontekste, bet ir pasinaudoti galimybe įgyti tarpkultūrinės patirties.