Rugsėjo 12-14 dienomis Aarhus (Danijoje) vyko vienas didžiausių pasaulio akušerių kongresas „NLNB Congress 2022“ (angl. 21st International Normal Labour and Birth Conference), kuriame dalyvavo ir Kauno kolegijos delegacija. Akušerijos studijų programos studentai kartu su lektore Alina Liepinaitiene yra įsitraukę į Šiaurės ir Baltijos šalių akušerių sąjungos projektą „Kaip apsaugoti normalų gimdymą“ (angl. How to protect normal birth).

Projekte kartu dalyvauja 25 akušerijos studentai iš devynių Šiaurės ir Baltijos šalių: Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Grenlandijos ir Islandijos. Iki šiol studentai interviu būdu apklausė daugiau nei 100 akušerių iš įvairių šalių, siekdami atskleisti akušerių požiūrį apie normalų gimdymą ir jo apsaugą gimdymo metu.

Kongreso metu Kauno kolegijos akušerijos studijų programos studentės Kamilė Šumbarauskaitė ir Gabija Karsokaitė, kartu su projekto vadove Lietuvoje Alina Liepinaitiene, pristatė gautus tyrimo rezultatus. Tai antrasis tyrimo rezultatų pristatymas užsienio akušeriams.

Didžiuojamės mūsų akušerijos studijų programos studentėmis, aktyviai dalyvaujančiomis ne tik projektinėje veikloje, bet ir puikiai pasirodžiusiomis pasauliniame kongrese, atstovaudamos ne tik Kauno kolegiją, bet ir Lietuvą.