Gegužės 4-6 dienomis Helsinkyje (Suomijoje) vyko didžiausias Europoje akušerių kongresas „NJF Congress 2022“, kuriame dalyvavo ir Kauno kolegijos delegacija. Akušerijos studijų programos studentai kartu su lektore Alina Liepinaitiene yra įsitraukę į Šiaurės ir Baltijos šalių akušerių sąjungos projektą „Kaip apsaugoti normalų gimdymą“ (angl. How to protect normal birth).

Kongreso metu Kauno kolegijos akušerijos studijų programos studentės Kamilė Šumbarauskaitė ir Gabija Karsokaitė, absolventė Ema Cilinskaitė, kartu su projekto vadove Lietuvoje Alina Liepinaitiene, pristatė gautus tyrimo rezultatus.

Projekte kartu dalyvauja 23 akušerijos studentai iš devynių Šiaurės ir Baltijos šalių: Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos ir Islandijos. Iki šiol studentai interviu būdu apklausė beveik 100 akušerių, siekdami atskleisti akušerių požiūrį apie normalų gimdymą ir jo apsaugą gimdymo sektoriuje.

Didžiuojamės mūsų studentėmis, kurios tarptautinę akušerių dieną praleido besidalindamos savo žiniomis, patirtimi bei akušerinėmis vertybėmis su kitų šalių akušeriais ir akušerijos studentais.