Š. m. kovo 12 d. – kovo 18 d. vyko tarpprofesinė savaitė mišrios intensyvios programos (angl. Blended intensive program) „Pozityvi sveikata“ ir „Tvarus išmanusis įtraukimas sveiki miestai“. Projektus koordinuoja VIVES taikomųjų mokslų universitetas!
Po keturių virtualių seansų pagaliau buvo atėjęs laikas, kai į tiesioginį susitikimą susirinko 80 studentų ir 15 dėstytojų iš įvairių Europos partnerių institucijų: Lietuvos (Kauno Kolegijos, Klaipėdos valstybinio universiteto), Rumunijos (Carol Davila), Vokietijos (Osnabrück ir Byelefeld), Nyderlandų (Saxion), Graikijos Vakarų Atikos universiteto, Portugalija (IPC – ISEC Coïmbra ir ISCE Douro Lisboa), Prancūzijos ir Ispanijos. Savaitę laiko Blankenberge (Belgijoje), kur vyko intensyvi tarpprofesinės patirties mainų ir minčių šturmo savaitė tema „Kaip padaryti pasaulį sveikesnį dabar ir ateityje!“, studentai ir dėstytojai dalijosi žiniomis ir praktinėmis įžvalgomis. Programą apėmė seminarų, grupinio darbo, paplūdimio susitikimų, aromaterapijos dirbtuvėlių, bendruomenės stebėjimo ir analizės derinys. Savaitės pabaigoje aštuonios tarpprofesinės grupės pristatė savo patirtį ir grupės užduotis baigiamajame susitikime!
BIP „Pozityvi sveikata“ pradėtas vykdyti nuo 2023 m. vasario 1 dienos. Šiame tarpprofesiniame tinkle dalyvauja daugiau nei 100 dalyvių (studentų ir dėstytojų), kurie kas antrą savaitę įgyvendina nuotolines paskaitas bei praktinius darbus. Išvyka ir tarptautinė savaitė Belgijoje buvo vykdoma siekiant sustiprinti bendradarbiavimą, komunikaciją bei atrasti galimybių studentams tobulėti ne tik namuose, bet ir kitose šalyse, ugdant užsienio kalbą.
Šiame BIP „Pozityvi sveikata“ dalyvauja Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros lektorė, VDU doktorantė Alina Liepinaitienė ir Reabilitacijos katedros asistentė Agnė Žebrauskienė.
Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektorė Alina Liepinaitienė teigia, kad studentams yra svarbu ne tik dalyvauti nuotolinėse paskaitose ar užsiėmimuose, įgyti naujos patirties, atrasti naujų pažinčių, bet ir atrasti galimybę išvykti svetur, susipažinti su kitų šalių kultūra, įgyvendinti pozityvios sveikatos principus ir rekomendacijas kitų šalių gyventojų atžvilgiu bei atskleisti savo galimybes, ugdant ir mokant kitus kolegas – studentus.
Šios savaitės metu dešimt akušerijos studijų programos studenčių (Sukackaitė Erika, Šimkonytė Justina, Gedminaitė Gabija, Gudomskaitė Dominyka, Kuzminskaitė Emilija, Galinskaitė Gabija, Burneikaitė Nerija, Tarasausksaitė Airida, Grigaitė Viktorija, Maksimovaitė Viktorija) bei trys reabilitacijos katedros studentės (Kristina Vyrtosu, Ieva Sofija Truncaitė, Dovaidė Kurytė) dalijosi savo patirtimi, žiniomis apie pozityvią sveikatą mūsų šalyje bei teikė rekomendacijas savo kolegoms studentams iš kitų šalių, kaip galima pagerinti mūsų visų sveikatą gyvenant bet kurioje pasaulio šalyje.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto asistentė Agnė Žebrauskienė teigia, jog labai svarbu šiuose ir kituose projektuose dalyvauti ne tik dėstytojams akademikams, bet ir studentams. Įtraukti studentus į įvairias veiklas bei skleisti pozityvios sveikatos principus visiems besidomintiems.
Intensyvios savaitės metu dėstytojos dalijosi žiniomis apie aromaterapiją, brangiųjų akmenų terapiją, hidroterapiją. Studentai ir užsienio partneriai turėjo galimybę dalyvauti ne tik aromaterapijos užsiėmime, gaminant masažo aliejus, bet ir sudalyvauti mankštoje, baseine, kurį pravedė Kauno kolegijos dėstytoja Agnė Žebrauskienė.
Susitikimo metu Belgijoje buvo aptartos tolimesnės galimybės dalyvauti projektuose ar veiklose, įtraukiant tuos pačius partnerius ar plečiant partnerių ratą ateityje.