2022 m. lapkričio 09 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė Laura Žlibinaitė lankėsi pas socialinius partnerius „Kauno žmonių, sergančių artritu bendrijoje“ ir skaitė paskaitą – „Kodėl mankšta yra svarbi žmonėms, sergantiems artritu?“.
„Artritas“ pažodžiui reiškia sąnarių uždegimą. Nors sąnarių uždegimas yra simptomas ar požymis, o ne konkreti diagnozė, terminas artritas dažnai vartojamas kalbant apie bet kokį sutrikimą, kuris paveikia sąnarius. Pacientai, sergantys artritu, judesio metu jaučia skausmą, sustingimą ir diskomfortą. Artritas turi dvi pagrindines formas: osteoartritą, kuris atsiranda, kai pažeidžiamos kremzlės tarp sąnarių; ir reumatoidinis artritas – autoimuninė liga, kuri atsiranda, kai organizmo imuninė sistema pažeidžia savo sąnarius. Laimei, dabartinis gydymas leidžia daugumai žmonių, sergančių artritu, gyventi aktyvų ir produktyvų gyvenimą.
Kineziterapija – svarbi daugelio artritu sergančių žmonių gydymo dalis. Pagrindinis kineziterapijos tikslas gydant artritą yra pagerinti judrumą ir atkurti pažeistų sąnarių funkcijas. Kineziterapeutai yra licencijuoti specialistai, kurie stiprina pažeistus sąnarius taikydami įvairias gydymo metodikas, pagrindinė iš jų – fiziniai pratimai.
Sergant artritu gali būti sunku judėti, tačiau būnant kiek įmanoma aktyvesniems galima sumažinti skausmą ir ligos simptomus bei padėti išlikti nepriklausomiems. Pratimai gali ne tik sumažinti skausmą, bet ir sustiprinti raumenis, sumažinti sąnarių sąstingį, padėti išlaikyti pusiausvyrą, suteikti energijos ir mažinti nuovargio jausmą, reguliuoti kūno svorį bei pagerinti nuotaiką.
„Kauno žmonių, sergančių artritu bendrijoje“ Reabilitacijos katedros lektorė Laura Žlibinaitė lapkričio 9 d. skaitė paskaitą tema „Kodėl mankšta yra svarbi žmonėms, sergantiems artritu?“. Ši bendrija yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti virš 150 narių, sergančių reumatinėmis sąnarių ligomis ar jų artimuosius. Bendrijos nariai dalyvauja konferencijose, praktiniuose užsiėmimuose, jau keletą metų bendradarbiauja su Kauno kolegijos Medicinos fakulteto reabilitacijos katedros dėstytojais ir studentais.
Po paskaitos bendrijos nariai dėkojo, kad tokia naudinga informacija apie kineziterapiją ir fizinių pratimų naudą buvo pristatyta aiškiai, paprastai, labai konkrečiai. Po paskaitos visi kartu su dėstytoja atliko mankštą, skirtą stambiesiems kūno sąnariams bei pusiausvyrai. Su bendrijos pirmininke Aldona Palioniene buvo diskutuojama dėl tolimesnio bendradarbiavimo poreikio ir galimybių.