Ką reiškia kokybiška darbo aplinka? Kas yra gerovė darbo vietoje? O kas yra stresas? Kaip ilgalaikis stresas darbo vietoje veikia mūsų psichosocialinę gerovę?

Šiuos ir kitus klausimus spalio 17–21 dienomis Rygos Stardins Universitete gvildeno socialinio darbo studentai iš Kauno kolegijos, Tamperės taikomųjų mokslų universiteto (Suomija) bei Rygos Stradins Universiteto (Latvija). Intensyvių studijų savaitė socialinio darbo studentams buvo antroji mokymų dalis vystoma pagal Nordplus Horizontal programos projektą „5 minutės tarp klientų“ (angl. “5 minutes between clients”). 45 studentai – po 15 iš kiekvieno partnerinio universiteto dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: darbo stresą mažinančios Kūno suvokimo treniruotės, nuotykių terapija, buvo kalbama apie empatiją bei streso įveiką, o Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros dėstytojai Ilona Kupčikienė, Dainė Krasuckienė ir Povilas Beseckas kartu su Všį „Debesų Pieva“ atstove Laura Auksutyte pristatė etnokultūrinius streso įveikos metodus. Mokymų metu studentai atliko iš anksto švietimo įstaigų darbuotojų parengtas užduotis, lankėsi socialinių paslaugų įstaigose Rygoje bei rengė tarptautinius projektus.

Intensyvių studijų savaitė pasibaigė plojimais, juoku bei apsikabinimais. Taip pat ir galybe noro susitikti vėl. Studentai planuoja dalyvauti mobilumo programose ir vykti į partnerines institucijas, o dėstytojai jau žvelgia į trečią mokymų etapą – baigiamąją projekto konferenciją, kuri vyks Kauno kolegijoje 2023 metų gegužės 25 dieną.