2024 m. lapkričio 28 d. įvyko X-oji respublikinė konferencija studentams „Kelias meistro link”, kurią organizavo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos ir Kosmetologijos katedros vedėjos Milda Gintilienė ir Žaneta Mickienė kartu su UAB „Eglės sanatorija“, strateginiu MF partneriu. Jubiliejinėje konferencijoje dalyvavo daugiau nei 120 kineziterapijos, ergoterapijos ir kosmetologijos studentų, kurie atvyko iš įvairiausių Lietuvos miestų. Ši respublikinė konferencija į “Eglės Sanatoriją” Birštone sukvietė studentus tam, kad suteiktų naudingų žinių būsimų specialistų profesionalumui, motyvacijai, tobulėjimui skatinti ir ugdyti, supažindintų su grožio bei sveikatingumo srities tendencijomis, naujovėmis bei galimybėmis, būtų pasidalinta sėkmės istorijomis.
Respublikinės konferencijos atidarymo metu Kauno kolegijos Reabilitacijos katedros vedėja Milda Gintilienė sveikino visus susirinkusius ir džiaugėsi galėdama tiek metų suburti būsimus specialistus į vieną vietą, kuri, anot, Kauno kolegijos Kosmetologijos katedros vedėjos Žanetos Mickienės, patapo lyg antri namai Kauno kolegijos bendruomenei. Šiuo glaudžiu ir nenutrūkstančiu bendradarbiavimu džiaugėsi ir UAB „Eglės Sanatorijos“ Birštone personalo vadovė Daina Bieliūnienė bei pasidalino Kauno kolegijos Medicinos fakulteto absolventų karjeros istorijomis UAB „Eglės sanatorija“ plėtros metu.
Motyvuojančia istorija pasidalino Kauno kolegijos absolventė, šiuo metu Nordclinic klinikoje dirbanti kineziterapeutė, gydomojo masažo specialistė Indrė Gluosnienė. Specialistė prisiminė sukauptas patirtis bei žinias dar studijų Kauno kolegijoje metu, su dideliu dėkingumu kalbėjo apie studijų kokybę ir šiltą bendravimą su dėsčiusiais dėstytojais. Pristatymo metu nepamiršta ir „minkštųjų įgūdžių“ svarba profesiniame kelyje, o savo kalbą baigdama Indrė Gluosnienė išsakė, kad mokytis ir tobulėti žadanti dar daug ir nežinanti, kas laukia toliau, kur meistrystės istorija ją nuves.
Ne ką mažiau įkvepiančia patirtimi pasidalino ir su Indre Gluosniene tais pačiais metais kineziterapijos studijas baigęs Gvidas Kaziūnas, kuris šiuo metu yra LFF Sporto medicinos centro kineziterapeutas. Pasakojimas apėmė ne tik įdomias istorijas iš studijų metų, kada kineziterapeutas Maltoje atliko praktiką pagal Erasmus+ programą, kaip studijuodamas čia sutiko ir savo esamą žmoną, tačiau ir išsamų savo darbo pristatymą su įvairiais realiais pavyzdžiais, taikomais gydymo metodais ir protokolais. Gvidas Kaziūnas atskleidė kad darbas su LFF nėra monotoniškas, o keliaujant kartu su rinktine jis turėjo galimybę aplankyti keturis žemynus, didelį skaičių šalių.
UAB „Eglės sanatorija“ kineziterapeutė Ieva Laukevičienė savo pristatymo metu priminė kokie yra sveikatos komponentai, papasakojo, kaip profesija jai yra ir gyvenimo būdas, pabrėžė koks svarbus holistinis požiūris į asmenį, nuolatinis tobulėjimas ir tikslo turėjimas.
Įkvepiančia istorija pasidalino ir Giedrė Sasnauskienė, kuri šiuo metu yra Kauno kolegijos Reabilitacijos katedros lektorė, ergoterapeutė, Lietuvos ergoterapeutų draugijos pirmininkė, TBRI praktikė. Pranešimo metu Giedrė šmaikščiai ir su malonumu pasakojo, kaip prasidėjo jos kelias į ergoterapiją ir į turimą didžių pasiekimų bagažą. Ji atskleidė ir tai, kad kartais visiško atsitiktinumo dėka galima atsidurti ten, kur pačiam ir tinkama, jog kartais kito asmens paraginimas, stumtelėjimas imtis veiksmo, gali būti lemtingas, nors pats tuo metu gali ir stipriai tuo dvejoti. Pranešimo metu lektorė sukvietė savanorių ratą į ritmingą judesį sensorinėje kojinėje.
Kineziterapeutas Mindaugas Šetkus susirinkusius vaizdžiai ir išsamiai supažindino kaip vertinti mokslinius tyrimus ir kritiškai pažvelgti į šiomis dienomis populiariais laikomus gydymo metodus. Tuo tarpu Fitotera tyrimų skyriaus vadovė Justina Šaferytė pristatė Lietuvoje sukurtos unikalios formos spiruliną ir jos vertę, taikymo perspektyvas ir prisiminė, kad kažkada pati sėdėjo klausytojų gretose bei svajojo, kaip norėtų atstovauti kažką unikalaus, tad stovėdama ant scenos labai džiaugėsi tai įgyvendinusi.
Respublikinės konferencijos metu nebuvo pamiršta ir emocijų svarba meistrystės kelyje. Apie tai išsamiai pristatė Aušra Rupeika, emocijų paleidimų trenerė, lektorė, vedanti paskaitas ir individualias konsultacijas įvairiomis santykių temomis. Pristatymo metu itin didelis dėmesys skirtas baimių, nepasitikėjimo, vidinių konfliktų temoms, pabrėžta proto ir emocijų darnos svarba. Lektorė pabrėžė, kad svarbu sakyti ką galvojam, daryti ką jaučiame, o emocijos yra neatsiejamos mūsų kasdienybės dalis, kuri reikalauja nuolatinio darbo su savimi. Aušros Rupeika teigimu – meistrystės kelyje nederėtų rinktis vieno kelio visam gyvenimui.
Konferenciją praturtino ir Tomo Juraičio, Vilniaus kolegijos, VŠĮ žinių laboratorija “Empatija” lektoriaus, kineziterapeuto pranešimas apie estetinio veido kineziologinio teipavimo galimybes kosmetologo praktikoje ir pateikti esminiai kineziologinio teipavimo aspektai, įdomūs faktai.
Visi respublikinės konferencijos dalyviai buvo kviečiami į praktinius užsiėmimus skirtingose erdvėse, kuriose išbandė mankštą baseine ir salėje, sudalyvavo aromaterapijos seanse ir susipažino su refleksoterapija.
Daug naudingų pranešimų, įkvepiančių istorijų, įspūdingų demonstracijų ir dar daugiau motyvacijos judėti pasirinkta kryptimi toliau. Studentai nevengė sakyti padėkos žodžių, o renginio rėmėjai atvyko su dovanomis. UAB „Eglės sanatorija“ įsteigė loteriją, kurios metu buvo išrinkti net keli laimingieji, apdovanoti buvo ir konferencijos pabaigoje vykusioje virtualioje viktorinoje prizines vietas iškovoję studentai.
Džiaugiamės, jog respublikinė konferencija „Kelias meistro link“ yra tradicinis ir laukiamas grožio ir sveikatinimo srities studentų renginys, kiekvienais metais sukviečiantis vis daugiau studentų ir įvairių pranešėjų.