Šių metų lapkričio 23–24 dieną Norvegijoje, Lilehamerio mieste, vyko Norvegijos Perinatalinės medicinos asociacijos organizuota tarptautinė konferencija, kurios tikslas buvo apžvelgti inovacijas ir galimybes perinatalinėje sveikatos priežiūroje įvairiose šalyse.
Į šią konferenciją Lietuvą ir Kauno kolegiją atstovauti buvo pakviesta Medicinos fakulteto Slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė. Konferencijos metu lektorė pristatė akušerinės priežiūros ypatybes karo zonoje Ukrainoje. Nors žiniasklaidoje informacijos apie karą Ukrainoje matoma vis mažiau, tačiau sveikatos priežiūros sistema Ukrainoje vis dar yra karo padėtyje, o pati Ukrainos žemė – niokojama karo.
Pristatymo metu lektorė papasakojo apie iššūkius, kurie kyla akušeriams karo metu Ukrainoje, kaip jie susitvarko su medicininės pagalbos problemomis, kaip užtikrina saugią aplinką gimdyvėms ir naujagimiams. Karo metu Ukrainoje gimė daugiau, nei 88 tūkstančiai naujagimių, iš kurių maždaug 12 proc. gimė aktyvioje karo zonoje, rūsiuose. Akušerinė priežiūra šioje šalyje karo metu yra kritinės būklės, moterys gimdo rūsiuose, nėra tinkamos aseptikos ir antiseptikos galimybių, o medikamentai, ypač gauti iš paramos, iš kitų šalių nėra tinkami naudoti. Ukrainos akušeriai susiduria su begale iššūkių siekiant užtikrinti saugią aplinką gimdyvėms. Apie gimdymo jaukumo sukūrimą nėra galimybių net kalbėti, išskyrus tuos regionus, kuriuose nėra aktyvių karo veiksmų.
Konferencijos dalyviai labai aktyviai įsitraukė į diskusiją, diskutavo, analizavo, kokios yra pagalbos galimybės karo zonoje esantiems akušeriams ne tik Ukrainoje, bet ir kitose šalyse, tokiose, kaip Izraelis.
Norvegijos perinatalinės medicinos asociacija yra laikoma viena didžiausių ir aukščiausios vertės mokslininkų asociacija Norvegijoje. Po pranešimo Kauno kolegijos lektorė gavo be galo daug atsiliepimų apie pristatymą, perduodamą žinią bei šokiruojančius vaizdus iš karo zonos. Asociacijos nariai kvietė A. Liepinaitienę prisidėti prie jų vykdomos mokslinės veiklos bei ragino dalyvauti jų vykdomuose tarptautiniuose projektuose.
Dalyviai, klausę pranešimo ir dalyvavę diskusijoje išsakė, kad vaizdo įrašai, nuotraukos iš realaus gyvenimo Ukrainoje ir akušerių darbo juos labai šokiravo, priminė, kad nors ir saugu virš mūsų galvų, bet yra pasauly vietų, kur mes galime padėti, prisidėti prie jų gerovės ir palaikyti.