Spalio 10–13 dienomis Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedroje lankėsi svečių komanda iš Belgijos – hab. profesorius, mokslų daktaras, klinikos vadovas ir plastikos chirurgas dr. Bernard Cambier bei Cerepharma SA technologijų vadovai ir treneriai Anne-Sophie De Wulf ir Virginie Torch. Glaudus bendradarbiavimas su užsienio specialistais, institucijomis ir organizacijomis Kauno kolegijai yra be galo svarbus dėl studentų ir specialistų tobulėjimo bei studijų kokybės gerinimo.

Tai – jau ne pirmas vizitas, o dar prieš metus užsimezgusios draugystės tąsa. Profesorius tęsė šių metų gegužę prasidėjusių estetinės medicinos ir kosmetologijos paskaitų ciklą, apimantį odos anatominius ir fiziologinius ypatumus, pokyčius bei odos biochemiją. Paskaitų metu apjungta klasikinė kosmetologija bei sąsajos su plastine chirurgija ir pristatytos naujausios estetinėje medicinoje naudojamos technologijos.

Kosmetologijos katedroje vyko ne tik paskaitų ciklas, bet ir seminarai, kuriose žiniomis ir patirtimi dalinosi ne tik prof. dr. Bernard Cambier, bet ir jo komanda Anne-Sophie De Wulf ir Virginie Torch, turintys didelę patirtį kosmetologijos srityje, todėl paskaitų ciklą papildė praktinis seminaras apie rūgštinių produktų naudojimą odos problemoms spręsti, kuris sukėlė didelį studentų susidomėjimą ir sulaukė klausimų gausos. Šio intensyvaus ciklo metu dalyvavo ne tik studentai bei dėstytojai, bet ir absolventai.

Bendradarbiavimas su užsienio partneriais, jau tapusiais gerais draugais vyko įvairiomis formomis. Tai – ne tik akademinė veikla, bet ir bendradarbiavimas atliekant bendrą tyriminę veiklą. 

Tarptautinių ryšių stiprinimo metu su prof. dr. Bernard Cambier ir komanda buvo aptartos naujos bendrų mokslinių publikacijų temos. Katedros docentė dr. Diana Barragan Ferrer susitikimo metu aptarė bendrą parengtą publikaciją ir tolimesnį bendradarbiavimą rengiant straipsnius ir vykdant tyrimų sklaidą užsienio recenzuojamose žurnaluose.

Dr. Bernard Cambier yra ne tik puikus specialistas bei akademinio pasaulio atstovas, bet ir tyrėjas. Planuojant bendrus tyrimus apie kosmetikos produktų poveikį odos rodikliams ir kosmetikos produktų skvarbą per epidermį buvo pristatyta ir Kosmetologijos katedros diagnostinė įranga. Už ją atsakinga katedros lektorė Jolanta Juozapavičienė pristatė ultragarsinio odos tyrimo galimybes naujame tyrime. Prof. B. Cambier konsultavo dėl šio tyrimo subtilybių ir naujos įrangos įsigijimo praplečiant tyrimų galimybes ir didinant jų validumą.

Šiuo metu Kosmetologijos katedroje planuojama įsigyti naujos kartos ultragarsinę įrangą odos diagnostikai, apie kurią išsamią konsultaciją suteikė dr. Bernard Cambier. Buvo aptartos konsultacijų tyrimuose galimybės, dalijamasi idėjomis ir perspektyvomis.

Katedros vedėja Žaneta Mickienė džiaugėsi tokiu bendradarbiavimu. Šis vizitas nėra baigtinis bendradarbiavimo etapas, o tik galimybė tolesnių planų ir perspektyvų kūrimui.

Išvykdami svečiai pasidalino mintimis: „Tikime, jog mokymų metu studentams suteikėme pagilintą žinių bagažą. Džiaugiamės, jog galime dalintis daug metų kauptomis žiniomis su žingeidžiais, informacijos trokštančiais, perspektyviais žmonėmis“.

„Mokymu metu itin džiugino gausi susibūrusi grupė, studentai buvo susidomėję dėstoma medžiaga, uždavinėjo daug klausimų ir stengėsi suprasti. Mokymus pradėjome dalindamiesi teorinėmis žiniomis, juos pabaigėme kompleksine, praktine dalimi tokiu būdu praktiškai rodydami įgytų žinių panaudojimo galimybes. Esame dėkingi už bendradarbiavimą, mokyti Kauno kolegijoje – vienas malonumas. Lauksime kitų kartų, kai vėl galėsime dalintis žiniomis!“, – sako plastikos chirurgas ir klinikos vadovas dr. Bernard Cambier.

Kartu renginyje dalyvavo ir socialinis dalininkas IĮ „Astrameda“ direktorius K. Baltušis. Tai – puikus simbiozės pavyzdys tarp verslo ir aukštojo mokslo.

„Course in Cosmetic Dermatology and Advanced Aesthetics“ organizavo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedra ir IĮ „Astrameda“. Dėkojame partneriams ir dr. Bernard Cambier bei komandai už suteiktas žinias, bendradarbiavimą ir visokeriopą pagalbą.