2025 m. kovo 13 d. Medicinos fakultetas organizavo tarptautinę konferenciją Growing Confidence and Emotional Well-Being: The Role of Family and Educators. Renginys vainikavo daugiau nei dvejus metus trukusį nuoseklų darbą, siekiant stiprinti jaunų žmonių pasitikėjimą savimi ir emocinį intelektą. Konferencija organizuota kaip baigiamasis tarptautinio Erasmus projekto Grow Confidence, Nr.  2022-1-BG01-KA220-SCH-00008706, įgyvendinto  9 partnerių iš 6 šalių – Bosnijos ir Hercegovinos, Šiaurės Makedonijos, Portugalijos, Slovėnijos, Bulgarijos ir Lietuvos, renginys.

       

Konferencija sulaukė didelio susidomėjimo – joje dalyvavo daugiau nei 90 dalyvių: tėvų, pedagogų, studentų (būsimų švietimo ir psichologijos specialistų), įvairių švietimo įstaigų atstovų, dėstytojų bei nevyriausybinių organizacijų darbuotojų.

Renginyje pristatyti pranešimai skirti vaikų ir jaunimo psichosocialinės sveikatos, pasitikėjimo savimi stiprinimo ir emocinės gerovės aktualijoms. Konferencijoje aptarti įgyvendinamo projekto tikslai ir pagrindiniai rezultatai, pristatytas sukurtas e-mokymosi išteklių portalas –  platforma, siūlanti nemokamą edukacinę medžiagą mokytojams ir tėvams, skirtą ugdyti ir stiprinti jaunimo pasitikėjimą savimi.

Įžvalgomis, patirtimis bei praktinėmis strategijomis, padedančiomis žmonėms ugdyti pasitikėjimą savimi ir stiprinti emocinį atsparumą, renginyje dalijosi kviestiniai lektoriai – ekspertai. Kauno Technologijos universiteto mokslininkė, docentė dr. Aldona Augustinienė pristatė pranešimą apie mokytojų ir tėvų santykių kompetenciją kaip svarbų veiksnį, formuojant vaikų emocinį intelektą. Ekspertė dalijosi įžvalgomis ir strategijoms, kaip stiprinti mokytojų ir mokinių bei tėvų ir vaikų tarpusavio ryšius, siekiant sukurti palaikančią ugdymosi aplinką. Sertifikuota neuroedukatorė Joana Cironkaitė aptarė harmoningų kartų tarpusavio santykių iššūkius ir emocinę gerovę, kartu su auditorija išbandė streso mažinimo praktikas, pateikė praktinių pavyzdžių,  kaip darni šeimos ir mokyklos aplinka gali teigiamai veikti vaikų pasitikėjimą savimi. Konferenciją vainikavo interaktyvi sesija apie transformuojančias patirtis, skatinančias pasitikėjimą savimi. Šios sesijos metu nuoširdžiai ir atvirai savo gyvenimiška patirtimi dalijosi Kęstutis Kaupas, projektų Sielos maistas, Debesų pieva ir įvairių kitų iniciatyvų autorius, savanoris.

       

Konferencija ne tik subūrė švietimo bendruomenę, bet ir tapo svarbia erdve dalintis žiniomis, patirtimi bei įkvėpti pokyčiams. Dalyvių aktyvumas ir įsitraukimas parodė, kad pasitikėjimo savimi ir emocinės gerovės ugdymas yra itin svarbus. Tikime, kad projekto metu sukurti ištekliai ir konferencijoje pasidalintos įžvalgos taps vertingu indėliu kuriant palaikančią ugdymo aplinką, kurioje kiekvienas jaunuolis galės augti stiprus, pasitikintis savimi ir emociškai atsparus.