2024 m. gegužės 6–10 dienomis Reabilitacijos katedros lektorės dr. Ligita Šilinė ir dr. Laura Žlibinaitė bei aštuoni studentai dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje „Tarpdisciplininis požiūris griaučių-raumenų sistemos kineziterapijoje: pagrindinis veiksnys krūties vėžio radioterapinio gydymo metu“, kurią organizavo Tartu sveikatos priežiūros kolegija, Estijoje. Dalyvavo dėstytojai ir studentai iš Lietuvos, Estijos, Čekijos, Portugalijos, Latvijos bei Ukrainos, dėl to studentai ne tik įgijo naujų žinių, bet ir praplėtė tarpkultūrinę patirtį.
Programa buvo vykdoma mišriu būdu, dalis paskaitų ir teorinės medžiagos buvo perteikta nuotoliniu būdu, o įdomiausia dalis visiems – fizinio mobilumo savaitė. Penkias dienas vyko įvairios paskaitos, susitikimai, praktinės dirbtuvės ir simuliacijos, kad dalyviai galėtų visapusiškai suprasti tarpdisciplininį požiūrį į griaučių-raumenų sistemos kineziterapiją krūties vėžio radioterapinio gydymo metu. Norisi išskirti naujai išbandytą studijų metodą – simuliacijas su vaizdo grįžtamuoju ryšiu, kurios suteikė galimybę studentams pademonstruoti praktinius įgūdžius nesukeliant rizikos pacientams, stebėti, analizuoti bei gauti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį tobulinant įgūdžius.
Be to, vizitų į Tartu universitetinę ligoninę ir kitas partnerių institucijas organizavimas suteikė neįkainojamų galimybių dalyviams stebėti kineziterapeutų ir radiologų darbą gydymo proceso metu. Ši mokymosi patirtis suteikė įžvalgų apie realių klinikinių aplinkybių sudėtingumą ir niuansus, taip sumažinant atotrūkį tarp teorijos ir praktikos.
Ilgametės bendradarbiavimo tradicijos tarp Tartu sveikatos priežiūros kolegijos ir Kauno kolegijos suteikia studentams bei dėstytojams galimybes plėsti žinių bagažą bei įgyti naujų patirčių. Veiklos ir paskaitos tarpdisciplininėje specialistų komandoje – tarp kineziterapijos ir radiologijos studentų – padeda tobulėti ir lavinti klinikinį mąstymą.
Studentų atsiliepimai po dalyvavimo mišrioje programoje:
„Buvo įdomu pamatyti, kaip studijų procesas vyksta kitoje šalyje, išbandyti efektyvų mokymosi metodą – simuliaciją. Sužinojau daug naujos informacijos apie onkologinius susirgimus bei reabilitaciją sergant jomis“.
„Šis Tartu BIP‘as paliko didelį įspūdį ir nepamirštamas akimirkas. BIP‘o metu plačiau sužinojome apie reabilitacijos galimybes po krūties vėžio operacijos, susipažinome su kitais tarptautiniais kineziterapijos studentais, kartu dalyvavome įdomiose simuliacijose, sprendėme jas ir pildėme savo žinių bagažą“.