Balandžio 30 dieną, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros Skubios medicinos pagalbos studijų programos studentai lankėsi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre Vilniuje. Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Jolita Levickienė studentams pasakojo apie mokinių, turinčių klausos sutrikimą, galimybes įgyti pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, apie vykdomas ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, totaliosios komunikacijos, žodinių ar dvikalbių kurčiųjų ugdymo metodus.
Lietuvos kurčiųjų draugijoje visus pasitiko prezidentė Vaida Lukošiūtė, pasidalino organizacijos istorija ir veikla, pasidžiaugė, kad studentai renkasi gestų kalbą, o tai svarbu kurčiųjų bendruomenei. Lietuvių gestų kalbos vertimo centro metodiniame skyriuje, darbuotoja Rūta Mingailaitė, pristatė šio skyriaus veiklas nuo pat jo įkūrimo, kalbėjo apie mokymo programas ir mokymus skirtingoms tikslinėms grupėms.
Paskutinis sustojimas buvo bendrosios pagalbos centre. Stasė Grišinienė, parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė, pasakojo apie pagalbos skambučius numeriu 112 ir kaip svarbu nepasimesti nelaimės atveju, taip pat pristatė klausos negalią turintiems programėlę, kuria naudojasi pagalbai iškviesti nuotoliniu būdu ir supažindino su patalpomis, kur vyksta dispečerių darbas.
Po intensyvios ir įspūdžių kupinos dienos, studentai liko patenkinti ir džiaugėsi, galėdami susipažinti su gestų kalbos ir kurčiųjų įstaigomis. Ne vienas pripažino, jog anksčiau nežinojo kokios plačios veiklos ir ugdymo galimybės suteikiamos žmonėms, turintiems klausos negalią.