Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojos Lijana Navickienė ir Ilona Kupčikienė š.m. liepos 10 d. Gondomar, Portugalijoje, dalyvavo baigiamojoje tarptautinio Erasmus projekto “FREE KIDS-Let your Children make mistakes”, Nr. 2020-1-PT01-KA204-078497, konferencijoje.

Konferencijos metu  projekto tikslinės grupės atstovams – pedagogams – projekto partneriai pristatė projekto idėją, jo tikslus bei pagrindinius rezultatus:

  • Pozityvios tėvystės įgūdžių plėtojimą skatinančių gerųjų patirčių ir praktikų vadovą
  • Mokymo programą pedagogams (darželių auklėtojams, pradinių klasių mokytojams)
  • Mokymo programą tėvams
  • Pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo technikų ir praktikų E-portalą tėvams

 

„Tai, kaip tėvai bendrauja su savo vaikais, daro didelę įtaką jų fizinei, emocinei, pažintinei ir socialinei raidai. Tėvų auklėjimo stilius ir elgesys atlieka lemiamą vaidmenį formuojant vaiko asmenybę, įsitikinimus, vertybes ir elgesį, o tai gali turėti įtakos jo akademiniams pasiekimams, psichinei sveikatai ir sėkmei ateityje. Hipergloba reiškia pernelyg saugantį ir kontroliuojantį elgesį su vaiku, kai tėvai linkę valdyti savo vaikų gyvenimą, priimti už juos sprendimus, saugoti juos nuo galimų iššūkių ir nusivylimų. Aktyvus tėvų dalyvavimas vaiko gyvenime gali prisidėti prie vaiko pasitikėjimo savimi stiprinimo, glaudesnio ryšio su  tėvais formavimo bei sėkmingo vaiko gyvenimo prielaidų sukūrimo.  Tačiau vaikai, kurių auklėjimas grindžiamas hiperglobos principais, dažnai patiria sunkumų.

Todėl auginant vaikus svarbu rasti pusiausvyrą tarp visiškos laisvės ir griežtų suvaržymų. Šeimoje svarbu kurti ir puoselėti stiprų emocinį ryšį su vaiku. Tai reikalauja nemažai pastangų ir nuoširdaus dėmesio, bet tik tokioje aplinkoje vaikas jausis suprastas ir mylimas. Tikimės, kad Free Kids projekto rezultatai pasitarnaus gilinant žinant apie perdėtos globos daromą žalą vaikams ir padedant tėvams auginti  savarankiškus bei pasitikinčius savimi vaikus“, – teigia projekto veiklose dalyvavusios dėstytojos.

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.freekidsproject.com