Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektorius, fotomenininkas Žilvinas Glušinskas dalyvauja V-ajame tarptautiniame pinhole fotografijos festivalyje „Pavlovka Pinhole Fest’22: I, bridge-builder“, kurį nuo 2017 m. organizuoja „Pavlovkos meno galerija“, įsikūrusi Kijeve, kiekvienais metais į festivalį sukviesdama fotomenininkus iš pačių tolimiausių pasaulio šalių.

Organizatoriai prisipažįsta, jog ilgai galvojo apie festivalio likimą dėl karo veiksmų Ukrainoje ir apsiprendė nelikti nuošalėje. Todėl „Pavlovkos meno galerija“ pratęsė pinhole festivalių seriją ir šiais metais pakvietė fotomenininkus sukurti darbus, kuriuose apmąstoma karo tema.

„Karo ginklų žvangėjimas neužgožia mūzų balsų. Fotografija, nešanti šviesos ir ramybės spindulius, gali prisidėti prie kovos, nes ji padeda pažinti save ir pasaulį. Fotografija – tai tiltas per nebūties bedugnę“, – sako festivalio organizatoriai.

Ž. Glušinsko kūriniai kartu su festivalio dalyvių iš Ukrainos, Lenkijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, JAV, Kanados ir kitų šalių, eksponuojami Hetmano muziejuje (Музей гетманства), Kijeve. Parodos atidarymas vyks gegužės 21 d. 16 val. (Hetmano muziejus, 04070 Kyiv, Spasska str. 16 b, Ukraina).

Organizatorių nuotr.