Menų akademija

Menų akademijoje dėstomos Dizaino; Mados dizaino; Įvaizdžio dizaino; Fotografijos; Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno; Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos, kuriose, atlikdami kūrybinius projektus – individualiai ir komandoje – studentai įgyja meno ir mokslo žinių, įgyvendina individualias idėjas, lavina konceptualų mąstymą, estetinį suvokimą.

Dizainas

Šioje studijų programoje studentai gali pasirinkti iš dviejų specializacijų: interjero ir baldų dizaino, grafinio dizaino. Studijų metu įgytos praktinės žinios yra pritaikomos kuriant tiek konceptualius, tiek aplinkoje pritaikomus objektus; daug dėmesio skiriama lavinti studentų darbo kompiuterinėmis programomis įgūdžius; nuosekliame studijų procese yra ugdomas savarankiškumas, įtvirtinami praktiniai gebėjimai įgyvendinant realias užduotis.

Mados dizainas

Menų akademija turi gilias tradicijas rengiant mados dizaino specialistus, išmanančius mados principus ir gebančius reaguoti į rinkos poreikius. Čia studijas baigė ne vienas garsus dizaineris: Sandra Straukaitė, Juozas Statkevičius, Kristina Kruopienytė ir kt. Ši studijų programa, nuo kitų Lietuvoje realizuojamų panašaus pobūdžio programų skiriasi tuo, jog čia mokoma kurti originalių audinių dizainą kolekcijoms, suteikiami mados marketingo pagrindai. Studijų metu atliekami kūrybiniai projektai, kurių metu individualiai ir komandoje projektuojamos ir praktiškai įgyvendinamos kūrybinės idėjos pramoninei bei vienetinei gamybai mados industrijos sektoriuje.

Įvaizdžio dizainas

Šios studijų programos studentai, dar studijuodami, naudingos ir įdomios profesinės praktikos įgyja televizijos ir kino studijose, teatruose, dizainerių kolekcijų pristatymuose, reklamos agentūrose, koncertinėse organizacijose, drabužių, avalynės ar aksesuarų gaminimo bei pardavimo vietose. Praktinės žinios gilinamos Kauno kolegijoje ir Lietuvos ar užsienio įmonėse.

Fotografija

Studijų metu lankomos parodos, fotografijos meno festivaliai Lietuvoje, analizuojama ir šiuolaikinių fotografų, ir šios srities grandų veikla. Studentai praktikos įgyja naujienų portaluose, laikraščiuose, žurnaluose, mados ar reklamos agentūrose, televizijos studijose, muziejuose, fotografijos paslaugų teikimo įmonėse. Apie pusė Fotografijos studijų programos absolventų pasirenka tęsti magistrantūros studijas Lietuvoje.

Stiklo, keramikos, odos, tekstilės menas

Studijų metu ne tik kuriami konceptualūs objektai, tačiau ir lavinami studentų įgūdžiai mažo tiražo suvenyrinio ir užsakomojo pobūdžio darbų realizavime. Baigę šias studijas absolventai gali steigti individualias įmones ar dirbti kūrybinį-praktinį darbą, dalyvauti respublikinėse ir tarptautinėse meno parodose, šiuolaikinio meno mugėse, simpoziumuose.

Dailės kūrinių konservavimas ir restauravimas

Šioje studijų programoje studentai gali pasirinkti iš dviejų specializacijų: molbertinės tapybos kūrinių restauravimas, meninių baldų konservavimas ir restauravimas. Lietuvos muziejuose susikaupę daug restauruotinų objektų, todėl įgyvendinant konservavimo ir restauravimo projektus šių specialistų poreikis, be abejo, išlieka. Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programa padeda išsaugoti nykstančius Lietuvos ir Europos Sąjungos kultūrinio paveldo objektus. Meno kūrinių restauratoriai Lietuvoje ruošiami tik Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete.

 

Menų akademija rūpinasi ne tik jaunosios kartos meniniu lavinimu, tačiau savo erdvėse organizuoja renginius, telkiančius plačią menu besidominčiųjų bendruomenę. Tradicija tapęs, daugiau nei du dešimtmečius organizuojamas, tarptautinis mados šou „Apkalbos“ – platforma jauniems, inovatyviems kūrėjams iš Lietuvos bei užsienio. Taip pat gražia fakulteto tradicija yra tapę renginiai: tarptautinė studentų kūrybinės draugijos konferencija „Idėjų forumas“ bei tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija, skirta ikimokyklinio ir meninio ugdymo specialistams. Aštuntus metus rengiamas tarptautinis tapybos pleneras kiekvienais metais pritraukia skirtingų kartų menininkus iš užsienio šalių: Latvijos, Ukrainos, Izraelio, Norvegijos ir kt. Vasaros sezono metu rengiamas vizualaus meno simpoziumų ciklas, kuriame besidomintieji menu gali susipažinti su stiklo, keramikos, odos, tekstilės menu.

Menų akademijos dėstytojai ne tik aktyviai vykdo edukuojančias kūrybines veiklas fakultete, įtraukdami studentus, bet rengia personalines parodas, savo kūrybą pristato grupinėse ekspozicijose, šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“, organizuoja ir dalyvauja tarptautiniuose tarpdisciplininiuose simpoziumuose ir pleneruose Lietuvoje bei užsienio šalyse.