Kasmet nepamirštamą reginį sukuriantis tarptautinis mados šou „Apkalbos“, kurį organizuoja Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programa, šiais metais gurmanišką mados žinovų ir mylėtojų publiką stebino jaunųjų dizainerių iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir egzotiškos Indijos kolekcijomis, kurių kiekviena buvo įdomi ir išsiskirianti.

Dizaineriai, kurdami jungtines ir autorines kolekcijas, daug dėmesio skyrė naujųjų technologijų paieškai ir kūrybiškam, originaliam jų teikiamų galimybių panaudojimui, audinių dekoravimo technikoms. Aktualios išliko tvarumo, perdirbimo tendencijos. Pristatytose kolekcijos dominavo tamsus koloritas, dekoratyvios odinės detalės, metalo akcentai.

Iš vyravusio kolorito išsiskyrė jungtinė Kauno kolegijos antrakursių tvarios mados kolekcija „Buvom vaikai…“, nukėlusi į spalvotas vaikystės dienas. Vilniaus dailės akademijos studento Raimedo Latvio kolekcija „Žmogas“, kuriai įkvėpimo dizaineris sėmėsi iš socialinių tinklų komentarų, visuomenėje gajų stereotipų apie homoseksualius asmenis, taip pat buvo ryški, prikaustanti dėmesį. Įdomi buvo Vilniaus kolegijos studentės Kristinos Savarauskaitės kolekcija „Anapus žmogaus“, raginusi susimąstyti apie ateities žmogų, jo galimybes (ir ribas). Temos aktualumu, estetika ir precizika, modeliams sukurtais įvaizdžiais išsiskyrė Kauno kolegijos studentės Emos Remeikytės kolekcija „Kraitis“. Sudomino į ateitį nukėlusi Kauno kolegijos studentės Livetos Motiejauskaitės kolekcija „Išsilaipinimas“, įkvėpta futurizmo, kuris drabužiuose buvo perteikiamas per neįprastus audinius, siluetus. Dėmesį atkreipė Vilniaus dizaino kolegijos absolventės Samantos Zykaitės drabužių kolekcija „From You“, kurta iš džinso ir įvairių medžiagų likučių bei atraižų, skatinusi pagalvoti apie vartotojiškumo problemą. Žavėjo Elos Kamarauskienės kolekcija „Dopaminas“. Drąsa stebino Kauno kolegijoje studijuojančio studento iš Indijos Ishan Batra kolekcija su fetišo elementais.

„Kiekvieno jaunojo dizainerio pristatyta kolekcija buvo išskirtinė. Džiaugiamės, jog jie žino ką daro, siekia gero rezultato, yra kūrybiški“, – sako Mados dizaino studijų programos koordinatorė Stella Justina Kasperavičienė.

Žinoma, kaip ir kiekvienais metais daug prie renginio „Apkalbos“ prisideda Įvaizdžio dizaino studijų programos pirmakursiai, o taip pat antrakursiai, kurie kuria originalius įvaizdžius kolekcijų modeliams, rūpinasi šukuosenomis, makiažu.

„Apkalbos“ organizatoriai džiaugiasi, jog nepaisant to, kad renginys yra nišinis, jame apsilankė daug žiūrovų, tarp kurių: Kauno kolegijos administracija, Vilniaus kolegijos atstovai, socialiniai partneriai. Renginio nepraleido ir Mados dizaino studijų programos absolventai.

Renginio nuotraukų galerija

„Apkalbos“ organizatoriai dėkoja: KIGSA (Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija) pirmininkei Jolantai Mačiulienei ir jos komandai, „Lite Models“ vadovei Jurgitai Sabaitei, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros dėstytojams, studentams. Ir kiekvienam, prisidėjusiam prie šio renginio, kurį dar ilgai bus malonu apkalbėti.

Nuotraukos: Darius Tarėla