Regintiesiems suvokti neregių pasaulį nėra lengva. Siekiant, kad regėjimo sutrikimų turinčių žmonių gyvenimas būtų pilnavertiškesnis, svarbu pažinti jų kasdienybę, suprasti iššūkius, su kuriais jie susiduria ir padėti įnešti šviesos į tamsą, priimant kiekvieną tokį, koks jis yra. Tai ypatingai aktualu socialinio darbo specialistams. Todėl Klaipėdos Regos ugdymo centro vyriausioji socialinė darbuotoja Alina Glybina vedė paskaitą, tema ,,Bendravimo su regos negalią turinčiais asmenimis ypatumai”, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo studijų programos antro kurso studentams.

Būsimieji socialinio darbo specialistai turėjo galimybę įgyti praktinių žinių apie neregio kasdienybę tamsoje. Ši patirtis padėjo studentams pagilinti supratimą, su kokiais iššūkiais susiduria neregiai. Paskaitos metu studentai išgirdo patarimus, kaip bendrauti su regos sutrikimą turinčiais asmenimis, kokios pagrindinės bendravimo klaidos. Buvo aptartos priemonės, padedančios neregiams orientuotis namų aplinkoje, savarankiškai judėti ir atlikti būtiniausius buities darbus. A. Glybina supažindino studentus su Brailio raštu, iškilių taškų kombinacijų sistema ir informacinių technologijų pritaikymu neregių kasdienybėje. Tokios žinios, patarimai naudingi kasdienėje socialinio darbuotojo veikloje dirbant ne tik su regos negalią turinčiais žmonėmis, bet ir su senyvo amžiaus žmonėmis, kurių rega yra susilpnėjusi.

Klaipėdos Regos ugdymo centro vyr. socialinės darbuotojos A. Glybinos paskaitos tikslas ne tik padėti studentams suprasti regos sutrikimą turinčių asmenų kasdienybės iššūkius, bet ir skatinti empatiją, taip stiprinant įvairiapusę visuomeninę integraciją bei lygybę, nes sąmoningumo ir empatijos didinimas prisideda prie socialinės atskirties mažinimo, paskatina bendradarbiavimą ir toleranciją.