Kauno kolegijos Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija naująjį parodų sezoną pradėjo su Fotografijos studijų programos koordinatorės, fotomenininkės Svetlanos Baturos iniciatyva į Kauną atvežta amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edwardo Sheriffo Curtiso fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“.

Rugsėjo 4–ąją vykusio parodos atidarymo metu, parodos koordinatorius Darius Vaičekauskas sakė, jog ekspoziciją atvežti į Kauną buvo planuota jau seniai. „Ši paroda, kuratorės Eglės Deltuvaitės, buvo suformuota IV Plungės fotobienalei, kurios tema buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, 2018–aisiais. Ji tapo gražaus, tvirto ir tebesitęsiančio bendradarbiavimo su JAV ambasada pradžia“, – pažymėjo D. Vaičekauskas. Pristatydamas E. S. Curtiso parodą į atidarymą gausiai susirinkusiai publikai, Fotografijos studijų programos dėstytojas, fotožurnalistas Elijus Kniežauskas pasidžiaugė, jog „Pelėdų kalno“ galerijoje eksponuojama dokumentinė fotografija, suteikianti galimybę jaunajai kartai pamatyti tai, ko jau niekada nebebus.

Menų akademija labai džiaugiasi, jog šią parodą atidarė JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Caitlin Nettleto. „Man didelė garbė įvairia savo šalies kultūra pasidalinti su Kauno kolegijos bendruomene, miestiečiais ir miesto svečiais. E. S. Curtisas yra vienas žymiausių JAV fotografų, kurio darbuose galima sąžiningai ir objekyviai pažvelgti į JAV istoriją. Mūsų įvairovė daro mus, kaip tautą, stipresnius“, – puikia lietuvių kalba sakė C. Nettleto.

D. Vaičekauskas, papildydamas C. Nettleto įžangą į parodą, pabrėžė, jog E. S. Curtiso fotografijos yra ne tik kultūrinis, tačiau ir etnografinis palikimas. „Ekspozicijoje matome Šiaurės Amerikos indėnų genčių atstovų portretus. Tai ne tik genčių vadai ar kiti aukštesnę socialinę padėti užėmę genčių atstovai, bet ir paprasti darbininkai. Fotografijose atsiskleidžia jų kasdienybė, buitis, žinoma, ir kovos. E. S. Curtiso darbai griauna šablonišką suvokimą apie indėnus ir jų gyvenimą, kurį suformavo vaikystėje skaityta literatūra, matyti animaciniai filmai, kadangi jose iš labai arti galima matyti, jausti kuo gyveno Šiaurės Amerikos indėnai. Be to, nuotraukose galima patytrinėti autentiškus genčių drabužius, papuošalus. Ši paroda yra unikalus to laikmečio kultūros ir socialinio gyvenimo palikimas, kurį pažinti turi galimybę kiekvienas, apsilankęs joje“,– sakė D. Vaičekauskas.

Kauno kolegijos Menų akademija dėkoja JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė C. Nettleto ir parodos koordinatoriui D. Vaičekauskui už galimybę savo erdvėse eksponuoti E. S. Curtiso fotografijų parodą „Šešėlių gaudytojas“. Taip pat dėkojame Fotografijos studijų programos dėstytojams E. Kniežauskui, Jurgitai Buožienei ir studentams už pagalbą rūpinantis parodos organizavimu ir eksponavimu. Parodos atidarymo akimirkas užfiksavo Ieva Sutkaitytė.

Paroda veikia: 2020 09 04  – 2020 10 04 („Pelėdų kalno“ galerijos lankymo laikas: I-V 8.00 – 18.00 val., VI 10.00 – 16.00 val.)

Parodos kuratorė: Eglė Deltuvaitė, koordinatorius: Darius Vaičekauskas. Parodą organizuoja: JAV ambasada Lietuvoje, parodos partneriai: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas