Meninė knygrišystė Lietuvoje nėra populiari. Labai gaila, nes tai – plati erdvė reikštis kūrėjo fantazijai, profesionalumui, individualumui. Džiugu, jog būtent Kauno kolegijos Menų akademijoje dėstoma Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programa prisideda prie meninės knygrišystės populiarinimo, ugdant jaunąją menininkų kartą ir perduodant jai ne tik šio amato tradicijas, bet ir skatinant janųjų kūrėjų saviraiškos laisvę, kuri įtakoja naujų tradicijų formavimąsi. Programos dėstytoja, odos menininkė Lolita Grabauskienė plečia tradicinį studentų požiūrį į knygą, ragindama į ją pažvelgti ne tik kaip į informacijos saugotoją, bet ir kaip į kultūrinį simbolį – kūrybos ir saviraiškos objektą.
Geriausius Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dekoratyvinės odos plastikos specializacijos studentų kūrinius jaunieji menininkai pristato L. Grabauskienės kuruotoje parodoje „Nuo suvenyro iki autorinės knygos“, kuri eksponuojama Kauno kolegijos Bibliotekos informacijos ir išteklių centre (Pramonės pr. 22A, Kaunas). Parodoje galima susipažinti tiek su tradiciniais, tiek su eksperimentiniais jaunųjų menininkų kurtais knygų įrišimais.
Lietuvoje vyrauja dvi meninės knygrišystės tendencijos: pirmoji – orientuota į profesionalų atlikimą, dėmesį sutelkiant į kokybę ir meninės knygrišystės tradicijų išsaugojimą; antroji, kurią atstovauja Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentai, per trumpą laiką turintys susipažinti su knygrišyste – knygą suvokia kaip meninės kūrybos objektą.
Jaunieji menininkai vizualizuoja knygos turinį, perteikdami individualų požiūrį, todėl jų darbuose knyga įgauna netikėtą pavidalą ar transformuojasi į skulptūrinę formą. Knyga studentams tampa simboliu ir kūrybinio įkvėpimo šaltiniu.
Parodą kviečiame aplankyti virtualiai. Tai padaryti galite čia.
Malonių įspūdžių!
Parodos kuratorė: Lolita Grabauskienė