Kovo 1 d. 18 val. „Galera Pub“ (Nemuno g. 45, Kaunas) atidaroma Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektoriaus, fotomenininko Žilvino Glušinsko personalinė fotografijos paroda „Svarbūs savaitgaliai“.

Ž. Glušinskas (g. 1972) priskiriamas viduriniosios kartos fotografams, kurie, kurdami šiuolaikinę fotografiją, eksperimentuoja su analoginės fotografijos technikomis. Fotomenininkas techninį ir inžinieriaus išsilavinimą įgijo Kauno technologijos universitete, tačiau jo bandymai su analogine fotografija prasidėjo dar mokykloje. Nuo 2001 m. profesionaliai kuria tik analoginės fotografijos srityje. Techninis išsilavinimas ir ilgametė praktika eksperimentuojant su technikomis leidžia jam formuoti savitą ir atpažįstamą stilių. Nuo 2016 m. Ž. Glušinskas yra JPPS (Japan Pinhole Photographic Society) narys. 2021 m. fotomenininkui suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Ž. Glušinsko fotografijos nesurežisuotos, spontaniškos. Jos įdomios ir kaip dokumentiniai kadrai, kuriuose atsiskleidžia pogrindžio subkultūros ypatumai, ir kaip savitos estetikos meniniai vaizdai, kuriuos Ž. Glušinskas kuria naudodamas senosios fotografijos metodą – sidabro želatinos spaudą.

Tačiau fotomenininkui svarbūs ne tik tie žmonės, kuriuos jis fotografuoja, bet ir tie, kurie žiūri į jo fotografijas, kadangi būtent pastarųjų žvilgsniui Ž. Glušinskas ir atveria uždarą pogrindžio subkultūrą.

Kviečiame apsilankyti!

Paroda veikia: 2023 03 01 – 03 23