Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 20, 1 aukštas, Kaunas) nuo birželio 25 d. eksponuojama Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos absolventų baigiamųjų darbų paroda.

Joje pristatomuose baigiamuosiuose darbuose, už kuriuos studentams suteiktas profesinio bakalauro laipsnis,  žiūrovo žvilgsniui atsiveria konservuotos ir restauruotos muziejinės vertybės iš įvairių Lietuvos muziejų. Bakalaurantams puikių rezultatų pasiekti padėjo baigiamųjų darbų vadovai – aukščiausią kvalifikacinę kategoriją turinys restauratoriai, vertingas savo žinias perduodantys Kauno kolegijos Menų akademijos studentams.

Bakalaurantė Giedrė Volskytė konservavo ir restauravo nežinomo dailininko paveikslą „Švenčiausioji Jėzaus Širdis“ iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus,  jos kolegė Augustė Jasionytė – XIX a. ikoną iš Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus, bakalaurantė Gabrielė Trofimovaitė pasirinko konservuoti ir restauruoti dailininko A. Kirstuko paveikslą „Sodyba su vėjiniu malūnu“ (1932 m.) iš Rokiškio krašto muziejaus, o jaunąją restauratorę Sigitą Rundytę sudomino XIX a. pab. – XX. a. pr. rašomasis  stalas iš M. K. Čiurlionio namų-muziejaus. Bakalaurantai Lauras Statkevičius ir Milda Stankevičiūtė prisidėjo prie Rokiškio dvaro kolekcijos išsaugojimo – konservavo ir restauravo dvi muziejines vertybes: neoklasicizmo stiliaus staliuką ir bydermėjerio stilius stalą. Bakalaurantė Gabrielė Panavaitė konservavimo darbus atliko medinei polichromuotai skulptūrai – „Šv. Klara iš Balbieriškio bažnyčios“, kuri priklauso Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui.

Parodoje žiūrovai kviečiami susipažinti su jaunųjų restauratorių atliktais darbais, kurie apima konservavimo ir restauravimo procesus, technologinius, menotyrinius bei  istorinius tyrimus.

Paroda veikia: birželio 25 – rugpjūčio 26 dienomis.

Parodos dalyviai: Augustė Jasionytė, Milda Stankevičiūtė, Lauras Statkevičius, Gabrielė Trofimovaitė, Giedrė Volskytė, Gabrielė Panavaitė, Sigita Rundytė

Parodos kuratoriai: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektoriai Eglė Aleknaitė ir Rolandas Vičys