Kalbų mokymasis gerina asmens kognityvinius gebėjimus bei vysto asmens kultūrinę kompetenciją, o tai padeda visuomenei tampti labiau integruotai, bendruomeniškesnei, atviresnei, o taip pat ir saugesnei.

Kovo 10 – 15 dienomis Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Verslo anglų kalbos, Anglų kalbos ryšiams su visuomene ir Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programų studentai dalyvavo NordPlus Nordic Languages nr. NPLA-2022/10005 projekto „Swedish for beginners – Multilingualism to Enhance Employability“ organizuotoje intensyvios programos savaitėje, kurioje užsiėmimus vedė ir Kauno kolegijos atstovės: Kalbų centro dėstytojos Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė ir Kristina Juodeikienė.

Mokymai vyko Haaga-Helia universitete Suomijoje, Porvoo miestelyje, kur Kalbų centro ir Menų akademijos studentai tobulino savo švedų kalbos įgūdžius ir susipažino su švedų ir suomių kultūromis. Projektas buvo skirtas švedų kalbos mokymuisi ir bendradarbiavimui su kitomis šalimis, todėl čia taip pat atvyko Suomijos, Nepalo ir Estijos studentai. Kartu su jais buvo ne tik tobulinami užsienio kalbų įgūdžiai, bet ir vyko keitimasis tarptautine patirtimi. Per intensyvią mokymų savaitę teko ne tik studijuoti, bet ir aplankyti Porvoo internetinės tinklalaidės „Swenska Yle“ ofisą, meno ir kultūros namus, Porvoo istorinį muziejų bei gido lydymiems susipažinti su Porvoo senamiesčiu. Mokymų pabaigoje studentai gavo išklausyto kurso sertifikatus ir grįžo su nauja patirtimi, naujomis žiniomis, įspūdžiais bei naujomis pažintimis.

„Erasmus+“ ir „Nordplus“ programos atveria tarptautines galimybes sutikti naujų žmonių, patobulinti profesinius ir bendruosius įgūdžius, geriau pažinti save, pakeliauti ir sukaupti tarptautinės patirties ateities karjerai.