Kauno kolegijos Kalbų centro lektorė Rūta Sutkutė, dėstomos arabų kalbos paskaitos metu, studentus supažindino su viešnia iš Indijos – Shathya, kuri pristatė tradicinį chna (dar žinomą kaip „henna“) tapybos meną, populiarų Indijoje, Šiaurės Afrikoje, pietryčių Azijoje ir Viduriniuosiuose Rytuose.

Chna dažai yra gaminami iš chna augalo lapų, kuris auga karštose ir drėgnose vietovėse. Kai kuriose religijose ir kultūrose chna ornamentai simbolizuoja laimę, sėkmę, gerovę, todėl piešiniai ant kūno yra tradicinių ritualų, pavyzdžiui, santuokos ceremonijos, dalimi. Vakarų kultūroje, priešingai, laikinomis tatuiruotėmis vadinami chna piešiniai, laikomi meno forma, o ne ritualu, todėl griežtų taisyklių kaip jais puošti kūną nėra. Šiuo metu laikinos chna tatuiruotės tampa vis populiaresnės.

Įspūdingas chna tapybos menas sužavėjo ir arabų kalbos studentus. Integruotoje paskaitoje buvo dalinamasi ne tik žiniomis apie tradicinį chna meną, tačiau ir diskutuojama apie kalbinius, kultūrinius, religinius skirtumus, dalinamasi patirtimi, susijusia su kelionėmis, daugiakalbyste, multikultūralizmu, papročiais.

Dėstytoja R. Sutkutė drauge su studentais nuoširdžiai dėkoja viešniai iš Indijos ir tikisi pasimatyti ateityje.