Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedros dėstytoja, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė dalyvavo V-jame forume „Edukologija Lietuvai – moksliniais tyrimais grįsto ugdymo ir švietimo link“, kurio tema – „Fizinis ugdymas kaip asmens ir visuomenės gerovės pamatas: ką rodo tyrimai?“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijos, Lietuvos sporto universiteto organizuotame renginyje pranešimą pagrindine forumo tema – „Fizinis ugdymas kaip asmens ir visuomenės gerovės pamatas: ką rodo tyrimai?“ – skaitė Lietuvos sporto universiteto Fizinio ir socialinio ugdymo katedros profesorius, Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijos valdybos narys prof. dr. Arūnas Emeljanovas. Po įdomaus ir išsamaus profesoriaus pranešimo buvo surengta diskusija, kurioje dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorė prof. dr. Natalja Fatkulina, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos prezidentė dr. Laima Trinkūnienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas ir Pedagogikos katedros dėstytoja Audronė Vizbarienė.

Diskusijoje A. Vizbarienė atkreipė forumo dalyvių dėmesį į reikšmingą pedagogo, ugdytojo vaidmenį, siekiant didinti fizinį visuomenės narių aktyvumą. „Pradėti skatinti fizinį aktyvumą reikėtų nuo mažųjų visuomenės narių. O jų ugdyme yra labai svarbus ugdytojo vaidmuo. Jei jis bus kompetentingas, galime daryti prielaidą, kad ir ugdymas bus kokybiškas, džiugus, o suformuoti baziniai ugdytinio įgūdžiai ir įpročiai lydės jį visą gyvenimą”, – sakė A. Vizbarienė. Dėstytoja pasidalijo nuomone, jog kiekvienoje Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje turėtų dirbti fizinio ugdymo specialistas. „Tokio specialisto poreikis ikimokyklinio ugdymo įstaigose yra didelis. Tik šių specialistų dėka mes padėsime pamatą, ant kurio galėsime statyti sveiką, fiziškai aktyvią visuomenę”, – pabrėžė A. Vizbarienė.

V-ąjų forumą „Edukologija Lietuvai – moksliniais tyrimais grįsto ugdymo ir švietimo link“ lydėjusios diskusijos pasiklausyti galite čia.