„Erasmus+“ programa suteikia plačias tarptautines galimybes tiek studentams, tiek dėstytojams. Galimybė praktikuotis užsienyje studentams padeda ne tik stiprinti profesinius bei bendruosius įgūdžius, bet ir susipažinti su tos šalies darbo rinkos reikalavimais, plėsti suvokimą apie socialinę sistemą, ekonomiką, kultūrą. Dėstytojai naudodamiesi Erasmus+ programa gali pasidalinti savo profesine patirtimi su užsienio studentais bei tobulinti tarpkultūrines kompetencijas.

Kovo 11-15 dienomis trečio kurso Anglų kalba ryšiams su visuomene (angl. English for public relations) studijų programos studentai lydimi Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro dėstytojos Astos Pukienės vyko į trumpalaikę praktiką Latvijos Rezeknės technologijų akademijoje pagal Erasmus+ mainų programą. Latvijos aukštojoje mokykloje dėstytoja dalinosi patirtimi bei įžvalgomis apie dažniausiai daromas kalbos klaidas bei vertimų netikslumus tarpkultūriniam kontekste, o studentai aktyviai įsitraukė į latvių paruoštas veiklas.

Kauno kolegijos atstovai susipažino su priimančia institucija, akademiniu miesteliu, studijų programomis, studentų laisvalaikiu. Dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, diskusijose kartu su kitais akademijoje studijuojančiais Erasmus+ studentais bei komunikacijos specialistais apie jų kasdienį darbą, vidinės bei išorinės komunikacijos ypatumus. Studentai lavino viešojo kalbėjimo ir pristatymo įgūdžius per praktinės užduoties – stebėti, išanalizuoti ir pristatyti miesto ir aukštosios mokyklos informacinius pranešimus, atlikimą. Taip pat turėjo galimybę apsilankyti keliose Rezeknės miesto įstaigose ir įmonėse: koncertų salėje „GORS“, kuri nustebino savo funkcionalumu – tai ir kultūros centras, ir koncertų salė, kino teatras, meno parodų erdvė, restoranas bei menininkų gyvenamoji vieta; unikalioje kondensuoto pieno įmonėje – muziejuje susipažino su miesto ir pramonės klestėjimo laikų istorija, išsiaiškino kondensuoto pieno gamybos atnaujinimo planus; „Žaliojoje Sinagogoje“; turizmo centre; kultūros ir istorijos muziejuje bei Rezeknės miesto savivaldybėje.

Šis „Erasmus+“ programos mobilumas suteikė studentams ir dėstytojai puikią galimybę pasinerti į tarptautinę darbo aplinką, įgyti naujų profesinių įgūdžių ir tarpkultūrinės patirties.