Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektoriai Arvydas Martinaitis ir Eglė Aleknaitė suorganizavo paskaitą Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos studentams neįprastoje vietoje – Pažaislio vienuolyne, kur tyrinėjo išskirtinius meno kūrinius.
Būsimi specialistai pažintinio vizito metu gilino profesines žinias, susipažino su tapybos technikos ir tapybos restauravimo technologijos subtilumais, apžiūrėjo vertingus, istoriją turinčius objektus.
Vienuolyno ansamblio sienų tapybos autorius – italas florentietis Mykolas Arkangelas Palonis, dirbęs Pažaislyje apie 1680–1685 m.
„Al fresco“ ir „al secco“ technika tapytos freskos bei aliejumi tapyti paveikslai, savo įvairialype simbolika atspindėdami fundatoriaus asmenines intencijas, kamaldulių dvasingumo tradicijas ir XVII a. Katalikų Bažnyčios suformuotus estetinius metmenis, susilieja į darnią ir nuoseklią ikonografinę programą. Pagrindinė vieta joje skiriama Švenčiausios Mergelės Marijos išaukštinimo temai, su kuria susietos kelios kitos temos: kamaldulių dvasingumo atspindžiai, fundatoriaus šventųjų globėjų bei atskirų patalpų simboliką atskleidžiantys kompozicijų ciklai.
Svarbiausiame ansamblio bei ikonografinės programos centre – bažnyčios kupole – visų ciklų ir atskirų siužetų simbolinės sąsajos sueina į vieną galingą kulminacijos „finale“ – „Marijos vainikavimo danguje“ freską, kurios autorius – italas Giusseppe Rossis.
Nuoširdžiai dėkojame Pažaislio vienuolyno darbuotojams už priėmimą, profesionalumą ir bendradarbiavimą!