Penkioliktąjį kartą rengiamas, net šešiuose Lietuvos miestuose – Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose bei Anykščiuose – vykstantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis šalyje „Dizaino savaitė“, šiais metais rugsėjo 21 – 27 dienomis žiūrovus kviečia lankantis kūrybinėse dirbtuvėse, parodose, konferencijose apsvarstyti, kokiu būdu dizainas, kaip įrankis, kuria papildomą vertę ir kaip dizainas gali tapti estetiniu ar praktiniu šiuolaikinio gyvenimo iššūkių sprendiniu. Labai džiaugiamės, kad savo kūrybą „Dizaino savaitėje“ pristato net du Kauno kolegijos Menų akademijos absolventai: mados dizainerė Jūratė Vaškienė ir dizaineris Povilas Kupčinskas. Darbuose kūrėjai svarsto, kokią įtaką asmenybei, ją supančiai aplinkai daro dizainas ir kokią galią jis turi žmogaus sąmoningumo skatinimui.

J. Vaškienė drabužių kolekcijoje „Įgalintas perfekcionizmas“, eksponuojamoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius), analizuoja skirtingų moterų tipažus, pasiremdama istorinių asmenybių: Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės-Žemaitės, Sofijos Chodakauskaitės-Smetonienės, Emilijos Pliaterytės, Barboros Radvilaitės, Bonos Sforzos d’Aragonos psichologiniais portretais. „Ši kolekcija yra mano baigiamojo kūrybinio darbo rezultatas. Ja kalbu apie moterų perfekcionizmą, kaip tikslų siekimo įrankį, kuriuo naudojosi ir naudojasi skirtingų laikmečių moterys: karalienės, meilužės, karžygės, feministės ar žmonos, mamos. Analizuoju penkias skirtingas istorines asmenybes ir interpretuoju, kokios jos, savo laikmečio flagmanės–perfekcionistės, būtų šiandien: kaip jos mąstytų, elgtųsi, ką kalbėtų, kaip rengtųsi. Ši kolekcija tai – žaidimas su skirtingų moterų tobulumu modernioje istorinio kostiumo interpretacijoje“, – pasakoja J. Vaškienė.

P. Kupčinskas plakatų serijoje ekologijos tema, skirtoje gaisrų prevencijai, kurią apžiūrėti galima kavos namuose „Caffeine“ (Vilniaus g. 31, Vilnius), siekia paskatinti visuomenės sąmoningumą ir atsargų elgesį su ugnimi. „Viena iš šiandienos problemų, kuri nekinta, yra gaisrai. Visuomenė turi į tai atkreipti dėmesį. Dėl žmogaus numestos nuorūkos, nesurinktų stiklo atliekų ar neatsargaus elgimosi su atvira liepsna Lietuvoje kyla daugybė gaisrų, kurių metu nukenčia gamta, gyvūnai, o kartais – net patys žmonės. Todėl visuomenei svarbu žinoti, dėl ko kyla gaisrai, kas nuo jų nukenčia ir kodėl reikėtų būti atsakingesniems“, – sako P. Kupčinskas. Menų akademijos absolventai brandžiai, originaliai ir kūrybiškai žvelgia į darbuose analizuojamas temas, kurias susitiprina jų pasirinktos raiškos priemonės, išlavintas estetikos jausmas ir gebėjimas vizualiomis formomis pasiekti koncepcijos itaigumą.

Nuotraukos: Sebastijonas Petkus, Povilas Kupčinskas