Nors prasidėjo jau paskutinis vasaros mėnuo ir jaučiame artėjant pilkesnes ir vėsesnes dienas, tačiau Kauno kolegijos Menų akademijoje spalvų tikrai nepritrūks! Visą vasarą vykusių meno simpoziumų ciklą, sukvietusį dalyvius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių, tęsia rugpjūčio 5 – 7 dienomis vyksiantis tekstilės meno simpoziumas „Šilko žavesys“, kuruojamas dėstytojos, tekstilės menininkės Birutės Sarapienės.

Jo metu dalyviai bus supažindinami su tradicinėmis šilko marginimo technikomis, plačiomis jų meninėmis galimybėmis bei panaudojimu kuriant originalius, konceptualius kūrinius. Įgyję naudingų teorinių žinių apie marginimo procese naudojamas medžiagas, technikas, įrankius bei įrangą, dalyviai, pagal savo susikurtus eskizus, šibori (rišimo) technika margins įvairius aprangos aksesuarus: skaras, šalius ir kt., kuriais vėliau galės pasidabinti patys ar papuošti artimuosius.

Šibori tai – viena seniausių audinių marginimo technikų, turinti gilias tradicijas ir kilusi iš Japonijos. Ši technika remiasi atsitiktinumu ir intuicija, kadagi audinio marginimas šibori yra nenuspėjamas, o galimybės labai plačios: unikaliems raštams išgauti, šilko ar medvilnės atraiža, prieš merkiant ją į dažus, yra aprišama, klostuojama,  suspaudžiama ar kitaip formuojama norint nuo dažų apsaugoti tam tikras vietas. Tokiu būdu audiniui suteikiama trimatė dimensija, o sukurtas raštas turi minkštus, išsiliejančius kontūrus. Audinys gali būti mirkomas dažuose net keliasdešimt kartų,  išgaunant skirtingus raštus, intensyviams spalvas.

Nekantriai laukiame pamatyti įdomius ir unikalius simpoziumo dalyvių kūrinius!