Iki lapkričio 22 d. Kauno Varpo gimnazijoje (Varpo g. 49, Kaunas) eksponuojama Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos antrakursių batikos kūrinių paroda.

Batika tai – tekstilės dekoravimo technika, kuri atsirado prieš beveik 2000 metų ir yra kildinama iš Javos salos. Nors ši technika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra sietina su audinių dažymu augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, kadangi batikos technikoje yra naudojamas lydytas vaškas, be to, šias technikas sieja ir panaši darbo eiga. Į Vakarų šalis batiką atvežė danų keliautojai XVII a., o į Lietuvą ji atkeliavo tik praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje.

Parodoje jaunieji menininkai eksponuoja dvi, studijų metu sukurtas, darbų serijas. Mandalas interpretuojančioje serijoje, kurtoje laikantis mandalų – pagalbinės priemonės meditacijos praktikose, „instrumento“,  padedančio koncentruoti protą, nurimti, sugrįžti į save – kompozicinių struktūrų ritmikos. Studentų darbuose geometriniame apskritime išdėstyta spalvinė kompozicija, perteikia dvasinę, kosminę harmoniją.  Eksponuojamą architektūrinių kompozicijų seriją inspiravo charakteringa Kauno architektūra. Antrakursiai gilinosi į seniausių ir gražiausių, mieste išlikusių, pastatų istoriją, kūriniuose atskleisdami jų architektūros savitumą, harmoniją ir grožį. Kiekvienas kūrinys tai – atskiras pasakojimas, kuriame studentai išsaugojo istorinį fundamentą, sykiu, suteikė pasirinktiems motyvams šiuolaikiškumo, originalumo.

Kviečiame apsilankyti!

Parodos kuratorė: Birutė Sarapienė