Po ketverių metų Kauno kolegija pretenduos tapti taikomųjų mokslų universitetu, todėl nuosekliai stiprinamas aukštosios mokyklos mokslinis potencialas. Šiemet prie Kauno kolegijos prisijungė nauji tyrėjai, kurie prisidės prie šios srities vystymo ir plėtojimo.
Vienas iš šių tyrėjų – meno rinkos ekspertas dr. Jeffrey Taylor, dėstęs Europos ir JAV universitetuose. Pastaruoju metu dirbo pagal „Fulbright“ programą Lietuvoje.
Daugybės recenzuojamų straipsnių ir trijų knygų autorius

Neseniai prie Menų ir ugdymo fakulteto komandos prisijungęs dr. J. Taylor turi ilgametę gyvenimo ir dėstymo patirtį Vidurio / Rytų Europoje nuo tada, kai išvyko dėstyti anglų kalbos JAV Taikos korpuse, esančiame Vengrijoje. Vėliau Budapešte įkūrė transporto įmonę, kuri užsiėmė meno kūrinių ir antikvarinių daiktų paieška ir gabenimu iš šio regiono. Anksčiau yra dirbęs pagal „Leon Levy“ programą „Frick“ meno tyrimų bibliotekoje Niujorke. Taip pat yra gavęs Nacionalinio menų fondo stipendiją JAV meno rinkos tyrimams.
Mokslininkas yra daugybės recenzuojamų straipsnių ir trijų knygų autorius. Naujausia iš jų – „Meno verslas: meno pasaulis, meno rinka“ išleista „Routledge“. Docentas profesionaliai dirba partneriu Niujorko meno ekspertizės laboratorijoje Brukline, kuri užsiima moksliniais meno kūrinių tyrimais siekiant nustatyti jų autentiškumą ir autorystę.
Nuo pagrindinio pranešėjo iki fakulteto tyrėjo
Pirmą kartą dr. J. Taylor su Kauno kolegija susidūrė 2023 m. konferencijoje „Menas, dizainas, kalbos, ugdymas ir socialinis darbas“ (ADLES), kur skaitė pranešimą „Knowledge in Art and Its Corruption“.
„Tai paskaita apie meno klastojimą ir kaip tai veikia. Per pietus susipažinau su kolegomis iš Kauno kolegijos, mane sužavėjo jų profesionalumas, ambicijos ir siekis tapti taikomųjų mokslų universitetu. Tuomet sužinojau, kad kolegija ieško mokslininkų, kurie užsiimtų moksliniais tyrimais. Kadangi jau buvau susidaręs teigiamą įspūdį apie Kauną ir Lietuvą, pagalvojau, kad tai galėtų būti puiki bendruomenė, kurioje galėčiau dirbti“, – dalinasi dr. J. Taylor, dėstantis Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijoje.
Tyrėjas taip pat pažymi, kad didelė jo darbo Kauno kolegijoje dalis – mokslinių tyrimų atlikimas ir atskleidžia, kad šiuo metu rengia straipsnį apie meno mugių istoriją.
„Ilgalaikėje perspektyvoje rengiu mokslinių tyrimų projektą, kurio tikslas – sukurti minios meno kritikos programą, kad išbandyčiau galimybę demokratizuoti skonio formavimo funkciją. Gegužės mėnesį kartu su Restauravimo studijų programa rengsime meno kriminalistikos seminarą. Gavome finansavimą iš Baltijos-Amerikos Laisvės fondo, kad mano verslo partneris Thiago Piwowarczyk atvyktų į Kauno kolegiją ir surengtų šias dirbtuves, o vėliau jas surengsime ir Estijos dailės akademijoje Taline“, – atskleidžia dr. J. Taylor ir priduria, kad Lietuva jam paliko teigiamą įspūdį, todėl nusprendė čia grįžti.
„Prieš atvykdamas į Lietuvą dėstyti pagal „Fulbright“ programą lankiausi čia tik kartą, labai seniai, kai dirbau nevyriausybinėje organizacijoje Budapešte ir vykdėme projektą Lietuvoje. Tačiau visada tai prisimindavau su malonumu, todėl džiaugiausi, kad grįžau ilgesniam laikui 2022 m., o dabar atrodo, kad čia būsiu kur kas ilgiau“, – dalinasi dr. J. Taylor.