Liepos 27 – rugpjūčio 5 dienomis Kauno kolegijos Menų akademijoje vyks IX tarptautinis tapybos pleneras „Pelėdų kalno paslaptys“, kuruojamas Menų akademijos dėstytojo, tapytojo Arvydo Martinaičio.

Tarptautiniame plenere šiais metais dalyvauja tapytojai iš Latvijos ir Lietuvos, kurie dešimtį plenero dienų ieškos įdomiausių Pelėdų kalno istorijų ir meninėmis priemonėmis jas interpretuos savo kūriniuose, atskleisdami savitus žvilgsnius į turtingą istorinę praeitį turinčią vietą.

Jaukiai įsikūrę Menų akademijos kūrybinėse studijose, menininkai įkvėpimo semsis ne tik iš praėjusiu laikmečiu alsuojančios aplinkos, kurioje kūrė žymiausi Lietuvos dailininkai: Justinas Vienožinskis, Robertas Antinis, Marcė Katiliūtė, Antanas Samuolis ir daugybė kitų, tačiau ir iš kelionių po Lietuvą. Taip pat lankysis Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, kuriame susipažins su muziejuje saugomomis vertingomis kūrinių kolekcijomis, atras naktinį Kauną, sužimbantį tūkstančiais šviesų ir kviečiantį jaukiai pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis ar vaizdingu Santakos slėniu.

Rugpjūčio 5 d. plenero „Pelėdų kalno paslaptys“ dalyviai kauniečius ir miesto svečius pakvies į plenero metu sukurtų darbų parodos atidarymą Menų akademijos erdvėse (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Plenero dalyviai: Romualdas Balinskas (Lietuva), Lena Chvičija (Lietuva), Mykolė Ganusauskaitė (Lietuva), Židrija Janušaitė (Lietuva), Ginta Stavrovska (Latvija), Arvydas Martinaitis, kuratorius (Lietuva), Meda Norbutaitė (Lietuva), Gustas Jagminas (Lietuva), Laura Slavinskaitė (Lietuva), Martins Krumins (Latvija)

Plenero kuratorius: Arvydas Martinaitis