Iki spalio 10 d. Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centre (Pramonės pr. 22 A, Kaunas) eksponuojama Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų: Olego Moisejenko, Ofelijos Parašinskaitės ir Luko Minkevičiaus batikos kūrinių paroda.

Batika tai – tekstilės dekoravimo technika, kuri atsirado prieš beveik 2000 metų ir yra kildinama iš Javos salos. Nors ši technika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra sietina su audinių dažymu augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, kadangi batikos technikoje yra naudojamas lydytas vaškas, be to, šias technikas sieja ir panaši darbo eiga. Į Vakarų šalis batiką atvežė danų keliautojai XVII a., o į Lietuvą ji atkeliavo tik praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje.

Batikos kūrimo procesas ilgas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės, tačiau ji nepraranda savo populiarumo, kadangi suteikia galimybę sukurti unikalų meno kūrinį. Parodoje jaunieji menininkai eksponuoja studijų metu kurtus darbus, kuriuos inspiravo charakteringa Kauno architektūra. O. Moisejenko gilinosi į seniausio ir gražiausio mieste – Perkūno namo – istoriją, kūrinyje išsaugodamas jo gotikinės architektūros savitumą, harmoniją ir grožį. O. Parašinskaitę sudomino tilto motyvas, kurį jaunoji menininkė savo darbuose pripildė simbolinės prasmės. L. Minkevičius įamžino Pažaislio vienuolyną ir Linkuvos dvarą, batikos kūriniuose atskleisdamas jų didingumą.

Kiekvienas kūrinys tai – atskiras pasakojimas, kuriame studentai išsaugojo istorinį fundamentą, tačiau, sykiu, suteikė pasirinktiems motyvams šiuolaikiškumo, originalumo.

Parodos kuratorė: Birutė Sarapienė