Kovo 21 d. Utenoje respublikiniame Socialinio darbo studentų profesinio meistriškumo konkurse, kuriame būsimieji specialistai tobulino bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas, ugdė kūrybiškumą ir siekė tarpinstitucinio bendradarbiavimo, susibūrė Lietuvos kolegijų Socialinio darbo studijų programos studentai.

Profesinius gebėjimus demonstravo Kauno, Klaipėdos, Kolpingo, šv. Ignaco Lojolos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus kolegijų studentų komandos. Kauno kolegiją atstovavo energingieji studentai Agnė Eitmantytė, Mindaugas Košelis, Karolina Lelešiūtė, Karolina Valiukaitė, Lina Garškaitė, o juos palaikė studentai Gabija Maksvytytė, Gabrielė Pundziūtė, Aistė Astrauskaitė, Kristupas Bačelis, Gintarė Jankauskaitė, Elinga Kandrotaitė, Emilija Mocevičiūtė bei dėstytojos Rasa Gaižiūnaitė ir Dainė Krasuckienė.

Kauno kolegijos komanda pavadinimu „Kauno socialiniai žvirbliukai“ buvo įvertinta už kūrybingą prisistatymą ir puikią savo institucijos Socialinio darbo studijų programos reklamą. Užduotis, kuri sulaukė daugiausia atgarsių, buvo studentų parašytas laiškas apie studijas Kauno kolegijoje: „Mielas skaitytojau, šiandieną norėčiau pasidalinti savo patirtimi studijuojant socialinį darbą Kauno kolegijoje. Nėra dienos, kad ryte pabudus nenorėčiau atsikelti ir keliauti į paskaitas. Prisimenu pirmąją dieną Kauno kolegijoje, kai katedros vedėja kalbėjo apie tai, jog mes esame šeima. Iš tiesų neįtikėtina, bet taip ir jaučiuosi, kartais net saugiau nei savo biologinėje šeimoje. Dėstytojai tarsi geriausi mūsų „mokytojai“ ne tik žinių, bet ir gyvenimo, savęs pažinimo atžvilgiu, o grupės draugai tampa tikraisiais draugais. Taip, kartais būna sunku, bet su savo įgytomis patirtimis ir turima bendryste, tapsiu geriausia socialinio darbuotojo versija sau pačiam.“

Džiugu, kad tokia patirtis davė studentams ne tik profesinių žinių, bet ir sustiprino tarpusavio ryšį. „Nuostabus jausmas pabūti su savo grupės draugais ir dėstytojais ne kolegijos aplinkoje, leistis į kelionę autobusu ir sudalyvauti tokiame renginyje. Būdama ten, supratau, kokie mes esame vieningi ir svarbūs vieni kitiems. Kokia laimė studijuoti Kauno kolegijoje ir būti šios bendruomenės dalimi“, – dalinosi studentė K. Lelešiūtė.

Kitais metais Socialinio darbo studentų profesinio meistriškumo konkursas vyks nugalėjusios komandos aukštojoje mokykloje – Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.