Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo katedros komanda lankėsi Tauragės mieste, kur susitiko su vietos socialinių paslaugų įstaigų atstovais. Ši išvyka suteikė studentams vertingų žinių apie socialinio darbo realijas, taip pat prisidėjo prie jų praktinio ugdymo.
Tauragės įstaigų socialinių paslaugų aktualijos
Vizite dalyvavo katedros vedėja Virginija Kondratavičienė, lektoriai Ovidijus Grincevičius ir dr. Salomėja Karasevičiūtė, Tauragės skyriaus vadovė Kristina Ačė, administratorė Milda Auškalnienė bei Socialinio darbo studijų programos studentai. Susitikimų metu buvo aptartos Tauragės šeimos gerovės centro, Nakvynės namų bei Tauragės vyrų krizių centro veiklos aktualijos. Komanda taip pat turėjo galimybę susitikti su VŠĮ Tauragės ligoninės slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos skyriaus socialine darbuotoja.
Tauragės įstaigų darbuotojai pasidalijo savo darbo patirtimi, pabrėždami prevencinių paslaugų svarbą. Socialiniai darbuotojai tikisi, kad plačiau taikant prevenciją, bus galima mažinti užleistų ir įsisenėjusių problemų mastą. Jie taip pat akcentavo, kad socialinio darbo proceso esmė yra nuolatinė situacijos analizė, informacijos rinkimas ir bendradarbiavimas su kitų sričių specialistais.
Studentų įžvalgos ir patirtys
Studentai išreiškė didelį dėkingumą už šią patirtį. „Ši išvyka man padėjo labiau pažinti socialinio darbo specialybę ir suprasti socialinio darbuotojo pareigas. Tai sudėtingas, daug žinių ir nuovokos reikalaujantis darbas, tačiau tuo pačiu ir labai prasmingas“, – pasakoja viena studentė. Kitos studentės dalijasi savo įspūdžiais: „Susipažinus su įstaigų darbuotojais ir išgirdus jų patirtis, supratau, kad socialinis darbas yra ne tik profesija, bet ir pašaukimas.“ Kita studentė teigia: „Išgirstos istorijos iš įvairių socialinių sričių tik dar labiau sustiprino mano įsitikinimą, kad socialinis darbas yra viena svarbiausių sričių mūsų visuomenėje, kuri reikalauja ne tik žinių, bet ir didelės širdies.“
Ši išvyka – puikus pavyzdys kaip akademinė bendruomenė gali bendradarbiauti su praktinėmis socialinio darbo institucijomis, kad būtų užtikrintas kokybiškas studentų ugdymas.
Dėkojame Danguolei Račkauskienei, Rasai Piečienei, Daivai Vaišvilienei, Loretai Petkuvienei, Ilmedai Lukošienei, Žydrūnui Stumbrui ir Kristinai Galbogienei už nuoširdų bendradarbiavimą ir perduotą vertingą patirtį studentams, padedant jiems gilinti žinias ir įgūdžius socialinio darbo srityje.