Pastebima, kad asmenys su negalia dažnu atveju negali tinkamai pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, realiai pasinaudoti savo teisėmis dėl galimybių stokos, patiriamos socialinės atskirties. Pasaulyje yra daugiau nei 1 milijardas žmonių su negalia, todėl itin svarbu pasirūpinti ne tik jų įdarbinimu, bet ir įtraukimu į darbą, jų išlaikymu darbo vietose (PSO, 2021).

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo katedroje birželio 7 d. vyko lektorės Neringos Gudėnaitės – Martinėlienės organizuoti mokymai „Asmenų su negalia (re)integracija ir įtrauktis į darbo rinką Lietuvoje“, į kuriuos atvyko Lietuvos aklųjų sporto federacijos generalinė sekretorė Neringa Praščiuk – Balčiūnienė, projekto vadovė Kristina Jagminienė ir asociacijų Kauno aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Parolimpietis“ bei Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas „Santaka“ dalyviai.

Mokymus vedusi lektorė N. Gudėnaitė – Martinėlienė į pagalbą pasikvietė Užimtumo tarnybos vyr. specialistę Kristiną Leonavičienę ir Kauno miesto socialinių paslaugų centro Laikino apgyvendinimo skyriaus psichologę Jovitą Kniežaitę. Lektorės, savo srities profesionalės, supažindino mokymų dalyvius su Lietuvos socialinės politikos sistema, analizavo su dalyviais naujausius teisinius dokumentus apie asmenų su negalia socialinės (re) integracijos srityje ir įtraukties į darbo rinka procesus bei identifikavo veiksnius skatinančius ir trukdančius įdarbinti/įsidarbinti. Dalyviai vykdė praktines užduotis, sprendė praktines situacijas.

Tinkamas neįgaliųjų užimtumo problemų sprendimas – nuolatinė, aktyvi, integrali veikla, į kurią turi būti įtraukta kuo daugiau įvairaus lygio valstybės, savivaldos ir socialinių partnerių. Džiaugiamės mokymų dalyvių aktyvumu, įsitraukimu į mokymus ir laukiame tolimesnių susitikimų!