Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino II kurso studentės, atlikdamos praktiką, kartu su lektore, mados dizainere, tekstilės menininke/tyrinėtoja Indre Spitryte vizitavo Rezeknės technologijų akademijoje.

Menų ir ugdymo fakultetas su Rezeknės technologijų akademija bendradarbiauja seniai. Akademijos studentai kasmet dalyvauja tarptautiniame mados šou „Apkalbos“, pristydami autorines rūbų kolekcijas, o Mados dizaino studijų programos atstovai skaito pranešimus akademijos organizuojamose konferencijose.

Studenčių ir lektorės vizitas, pasak Mados dizaino studijų programos koordinatorės Stellos Justinos Kasperavičienės, naudinga ir skatintina patirtis. „Rezeknė nėra didelis miestas, bet būtent jame įsikūrusioje akademijoje dirbama su lazerinėmis technologijomis. Jas studentėms buvo labai įdomu išbandyti. Manau, tai gali tapti paskata drauge vystyti naujus projektus“, – pažymi I. Spitrytė.

Jaunųjų mados dizainerių praktika truko dvi savaites. Pirmąją savaitę vyko teorinės paskaitos, kurios organizuotos nuotoliniu būdu, antroji savaitė buvo skirta praktinėms žinioms įgyti. Teorinėse paskaitose studentės studijavo lazerinių technologijų galimybes ir veikimo principus, mokėsi dirbti kompiuterinėmis programomis, kuriomis yra ruošiami failai lazeriams. Atvykusios į Rezeknės technologijų akademiją studentės galėjo eksperimentuoti su lazeriais, išbandydamos graviravimą, lazerinį pjaustymą. Nepaisant to, jog antrakursės pirmą kartą dirbo su lazerinėmis technologijomis, joms pavyko pasiekti puikių rezultatų. „Šios praktikos tikslas buvo, kad sukurtus, lazeriu graviruotus ar pjaustytus, dekoro elementus, studentės pritaikytų ir jais išskirtinumo suteiktų kuriamiems drabužiams, aksesuarams“, – pažymi I. Spitrytė.

Pasak studenčių, technologijos visada stebino ir stebina. Jas sužavėjo lazerio panaudojimo galimybės, atvėrusios naujas, plačias erdves kūrybai.

„Ateityje planuojame tęsti bendradarbiavimą su akademija. Džiaugiamės ir vertiname galimybę lankytis Rezeknės technologijų akademijoje, kur buvome šiltai ir dėmesingai priimti “, – sako I. Spitrytė.