Žaliakalnis yra vienas unikaliausių Kauno mikrorajonų, kurio išskirtinis bruožas – medinė architektūra. Čia nuo XX a. pirmosios pusės įsikūrę miesto inteligentijos atstovai, menininkai, visuomenės veikėjai žinomi ne tik Lietuvoje, tačiau savo šalies vardą garsinantys ir svetur. Tačiau mikrorajonas yra siejamas ne tik su išskirtine architektūra, bet ir su medžio apdirbimo, suvenyrų kūrimo, baldų gamybos pramone.

Siekdama paskatinti ekonomiškai neaktyvius – nedirbančius, neregistruotus Lietuvos darbo biržoje, negaunančius socialinių išmokų – Žaliakalnio gyventojus prisidėti prie išskirtinio mikrorajono istorinio paveldo puoselėjimo ir, sykiu, įgyti naujų ir naudingų profesinių įgūdžių, Kauno kolegija kartu su partneriu VšĮ „Gražinkime Kauną“ inicijuoja projektą „Medžio talka: profesiniai įgūdžiai ir motyvacija ekonomiškai neaktyviam Žaliakalnio jaunimui“, kurio tikslas – didinti socialinį 16 – 39 m. amžiaus Žaliakalnio rajono gyventojų aktyvumą.

Profesinių mokyklų, kolegijų, universitetų absolventai, kurie nėra tikri dėl savo profesinio pasirinkimo, kviečiami prisijungti prie antrus metus vykstančio projekto, kuriame, bendradarbiaujant su Kauno kolegijos lektoriais ir įvairių sričių profesionalais, įgis praktinės ir teorinės patirties suvenyrų gamybos, eksterjero ir interjero detalių (langų, durų), medinių namų restauracijos srityse. Norintiems dalyvauti mokymuose – nekeliami reikalavimai turėti akademinių medžio apdirbimo žinių.

Projekto dalyviai taip pat bus mokomi verslumo, motyvuojami siekti įsidarbinimo ar savo verslo sukūrimo, todėl nauja patirtis suteiks galimybę ekonominį neaktyvumą pakeisti aktyvumu – įsidarbinant vietos verslo subjektuose, įregistruojant individualią veiklą ar įsigyjant verslo liudijimus. Pirmieji šių mokymų dalyviai, juose dalyvavę praėjusiais metais, jau dirba pagal naująją savo specialybę.

Šiais metais praktiniai mokymai „Medžio darbai ir interjerų renovacija“, kuriuose dalyviai, naudodamiesi naujausia ir profesionalia įranga, gilinsis į medžio apdirbimo, suvenyrų gamybos, restauravimo technikas vyks nuo rugpjūčio 12 d. ir tęsis 2 mėnesius. Juos lydės ir teorinės paskaitos „Medžio darbų teorija“. Svarbi projekto dalis – seminarų ciklas „Įsidarbinimas arba individualios veiklos pradžia medžio darbų srityje“, kurio metu bus aptariamos: verslo pradžios; finansavimo; gamybos organizavimo; darbo saugos; pardavimų organizavimo; rinkodaros; apskaitos temos. Seminarus ves 8 profesionalūs skirtingų sričių (vadybos, teisės, finansų, psichologijos, pardavimų ir kt.) specialistai.

Projekto dalyviams mokymų ir seminarų programa yra nemokama. Pabaigusiems programą, bus išduodami jų kvalifikaciją patvirtinantys pažymėjimai.

Susidomėjusiems mokymais ir norintiems juose dalyvauti platesnė informacija teikiama: el.p.: medziotalka@go.kauko.lt; tel. nr.: 8 687 89532; 8 670 17040; bei socialiniame tinkle www.facebook.com/MedzioTalka/

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos respublikos valstybės biudžeto lėšomis.