Dalyvavimas Gerumo dienoje leidžia pajusti, kad gerumas atsilygina gerumu, akcentavo studentės Evelinos Stankutės mintį Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo studijų programos dėstytoja Dainė Krasuckienė po kovo 21 d. įvykusio tradicinio Praktinio gerumo dienos renginio. Dėstytoja kartu su Socialinio darbo studijų programos pirmo ir antro kurso studentais pavasarį pasitiko su Pagalbos namuose tarnybos kvietimu padėti seniems, vienišiems ir / ar sergantiems asmenims pasiruošti šventėms.

Daugybė pagyvenusių žmonių Lietuvoje jaučiasi vieniši. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, kas trečias pensijinio amžiaus sulaukęs žmogus šiandien vienišas. Dėmesio suteikimu tiems, kam to reikia labiausiai, kuriama empatiškesnė visuomenė. Gerumo dienos akcija parodė, kad ne tik gavimas, bet ir davimas suteikia šiltas emocijas. Pagalba senjorams ir Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios darbuotojams įprasmino studentų laiką, suteikė jiems daug pozityvo, energijos, noro dar daugiau padėti kitiems. Būsimi specialistai džiaugėsi galimybe aplankyti senyvo amžiaus žmones ir ne tik jiems būti naudingais, bet ir išgirsti beveik šimtamečių senolių istorijas apie gyvenimą, karą, tremtį.

Pasak dėstytojos D. Krasuckienės, akivaizdu, kad galimybė artimiau pabendrauti su senyvo amžiaus asmenimis reikalinga socialinių darbuotojų ugdymui. Tai padeda mažinti atskirtį tarp skirtingų kartų atstovų ir gerinti visuomenėje nusistovėjusias nuostatas, kurios dažnai yra nepalankios senyvo amžiaus žmonėms.