Po vienerių metų pertraukos tarptautinį tapybos plenerą „Pelėdų kalno paslaptys“, kuruojamą tapytojo, parodų kuratoriaus, lektoriaus Arvydo Martinaičio, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija organizuoja jau dvyliktąjį kartą. Per šį laikotarpį jame sudalyvavo apie 100 tapytojų ir kitų vizualaus meno šakų kūrėjų iš skirtingų užsienio šalių: Ukrainos, Izraelio ir kt. Šiais metais liepos 20–30 d. vyksiančiame plenere laukiami dalyviai iš Argentinos, Bangladešo, o taip pat kaimyninių valstybių – Latvijos, Lenkijos, žinoma, Lietuvos.

Kiekvienas organizuojamas pleneras skiriasi savo tema, taip skatinant dalyvaujančius menininkus kūrybiniams eksperimentams, žaidimams, atradimams. Šių metų pleneras dedikuojamas kompozitoriui, dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, kurio 125-osios gimimo metinės bus minimos 2025-aisiais. Todėl dešimtį dienų truksiantis pleneras bus pradėtas apsilankymu Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, kuriame dalyvius pasitiks gidas, pakviesiantis muziejuje pristatomoje M. K. Čiurlionio paveikslų ekspozicijoje susipažinti su menininko kūrybiniu palikimu ir pažvelgti į paveikslus per skirtingų tyrinėtojų prizmę, atrandant, kas sava ir artima kiekvienam individualiai.
Pažinti dar vieną asmenybę – tapytoją ir poetą Antaną Martinaitį, plenero dalyviai galės drauge su jo sūnumi A. Martinaičiu lankydamiesi menininko kūrybos studijoje, esančioje vaizdingoje Kačerginėje.
Tačiau didžiąją laiko dalį menininkai skirs kūrybai. Paslaptingoje Pelėdų kalno aplinkoje bei Menų akademijos kūrybinėse studijose, menančiose Kauno meno mokyklos laikotarpį, kiekvienas atras idėjas ir motyvus kūrybai. Tad įkvėpimo, kaip ir naujų draugysčių, peraugančių į įdomius kūrybinius bendradarbiavimo projektus ar parodas, tarptautiniame tapybos plenere „Pelėdų kalno paslaptys“ tikrai netrūks.

Plenero organizatorius: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorius Arvydas Martinaitis

Plenero globėjas: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos vadovas Lukas Alsys