Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro Anglų kalbos ryšiams su visuomene (AKRV) studijų programos studentas Rokas Laurinavičius pasinaudojęs Erasmus+ programos galimybėmis po vasaros praktikos Korfu saloje pagal Amber job įmonės pasiūlymą, išbandė ir tarptautines studijas Portugalijoje.

Interviu metu R. Laurinavičius pasakojo apie išnaudotą galimybę vykti į tarptautinius mainus, dalijosi savo patirties įspūdžiais ir atradimais kitose šalyse, taip pat pabrėžė kodėl verta išbandyti Erasmus+ programą.

Kokia pirma mintis kyla išgirdus žodį – Erasmus+?

Beribės galimybės.

Kas Tave paskatino vykti studijų mainams pagal Erasmus+ programą? Kodėl Portugalija?

Vykau į Portugalijos šiaurę, į Bragansos miestą. Iš tų universitetų, į kuriuos galėjau vykti tarptautiniams mainams pagal savo studijų programą (AKRV), Braganços universitetas atrodė kaip geriausias pasirinkimas. Mano studijų tikslas buvo pažinti skirtingas kultūras, o iš galimų variantų – Bragancos universitetas yra labiausiai nuo Lietuvos nutolusioje šalyje. Tad sužavėjo mintis, kad ten susipažinsiu su kultūrų įvairove.

Su kokiais iššūkiais susidūrei?

Visa programa praėjo labai sklandžiai. Tikriausiai vienintelis sudėtingas dalykas buvo surasti laiko viskam, ką norėjau padaryti. Galimybių daug – laiko mažai. Kadangi užsienyje gyvenau vienas, visus kasdieninius darbus (angl. mundane activities) turėjau atlikti pats, o tai „sudegino“ daug laiko, kurį būčiau galėjęs skirti įdomioms kultūrinėms veikloms.

Kas šioje tarptautinių mainų patirtyje paliko Tau įspūdį? 

Kalnai, kelionės, žmonės ir jų atvirumas, kitoks studijų stilius, nepriklausomybė. Laisvė.

Ką naujo atradai apie save pasinaudojęs Erasmus+ programos galimybėmis?

Kalbant apie draugystę ir žmonių santykius, supratau, kad man nėra sunku užmegzti ryšį, siekiant bendravimo su kitais žmonėmis. Per savo Erasmus+ praktikos atlikimą Graikijoje ir studijų metu Portugalijoje visada buvau apsuptas didele grupe draugų. Manau, kad atvykus į atviresnę, palyginus su Lietuva, kur didžioji populiacijos dalis yra gan uždara, šalį, atsiskleidė mano asmenybė.

Kaip manai, kodėl kiti turėtų pasinaudoti tarptautinėmis galimybėmis?

Erasmus+ programos praktika ar studijos gali tapti viena iš geriausių jauno žmogaus gyvenimo patirčių. Kuomet gali turėti neįkainojamą patirtį nemokamai – nes gauni Erasmus+ stipendiją, tai kodėl gi nepasinaudoti tokia galimybe.

Daugiau informacijos apie tarptautines galimybes galite rasti Kauno kolegijos internetiniame puslapyje arba kreiptis į Menų ir ugdymo fakulteto Tarptautinės veiklos koordinatorę Kristiną Juodeikienę el. p. kristina.juodeikiene@go.kauko.lt arba mob. tel. + 370 606 84 316.

*Nuotraukos iš asmeninio R. Laurinavičiaus archyvo