Iki kovo 15 d. buvusios laikinosios M. K. Čiurlionio galerijos ekspozicinėse erdvėse (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas, 49 aud.) veikia Pedagogikos katedros Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos antrakursių kūrybinių darbų paroda, kurioje studentės eksponuoja kūrinius, sukurtus tyrinėjant antrinio popieriaus panaudojimo galimybes.

Daugelio gamtos išteklių gavimas ir panaudojimas daro neigiamą poveikį aplinkai. Siekiant to išvengti, kiek įmanoma daugiau panaudotų išteklių turi būti surenkama ir perdirbama į antrines žaliavas. Buitinių atliekų perdirbimas suteikia ne tik ekonominę naudą, bet ir padeda išsaugoti esančius gamtos turtus. Prie gamtos išsaugojimo turėtų prisidėti kiekvienas atsakingas pilietis, tinkamai rinkdamas atliekas, jas tvarkydamas ir atiduodamas antriniam panaudojimui – procesui, kuris labai svarbus švarios, sveikos ir stabilios aplinkos išsaugojimui. Atliekų kiekis sąvartynuose didėja, todėl jų rūšiavimas yra ypač svarbus. Nesunku pastebėti, jog nemažą atliekų dalį sudaro gaminiai iš popieriaus, kuris yra gaminamas iš celiuliozės, gaunamos iš medienos arba perdirbant atliekas. Pavyzdžiui, Vokietijoje makulatūra yra labiausiai pakartotinai naudojama antrinė žaliava, nes iš jos pagaminama daugiau nei šešiasdešimt procentų naujo popieriaus. Antrinis popierius turi daug pranašumų prieš medieną ir celiuliozę: jis nėra toks brangus, nes jo gamybos metu yra taupoma energija ir vanduo, nenaudojami jokie chemikalai; naudojant antrinį popierių mažinamas atliekų kiekis ir, žinoma, stabdomas intensyvus medžių kirtimas.

Susipažinusios ir išanalizavusios šią aktualią temą, antrakursės pasiskirstė į grupes ir akcentuodamos antrinio popieriaus pranašumus, sukūrė keturis darbus: „Krintantis sniegas“, „Vakarėjant“, „Nulipdykim senį besmegenį“, „Sveikinimas“. Parodos ekspoziciją taip pat papildo studenčių kūriniai, kuriuos jos kūrė eksperimentuodamos su monotipijos technika, atspaudais nuo gamtinės medžiagos ir plastiko raižiniais. Kompozicijos: „Ežys“, „Vėžlys“, „Žuvis“ – linksmos, žaismingos ir mielos.

Kviečiame apsilankyti parodoje!

Parodos kuratorė: doc. dr. Sigita Saulėnienė